Anthony Boissiere a TM RACING v top deset dokonce i ve Velké ceně USA

03.06.2010 16:13Pod horkým sluncem Kalifornie začalo šesté kolo nejvyšší motokrosové ligy, důležitý závod, ve kterém nemohl tým TM chybět.
Glen Helen, možná nejslavnější motokrosová trať na světě, s jejími charakteristickými rysy fascinovala všechny evropské jezdce, kteří se předvedli domácímu publiku velkou show, aby rychle zapomnělo na slabou účast U.S. jezdců, kteří ignorovali tuto světovou událost. Přispěl dokonce i náš Anthony Boissiere, který dovezl jeho TM 450F MX se vstřikováním paliva na horních příčkách.

Anthony v sobotním kvalifikačním závodě zvládl start ve vedoucí skupině, ale v první zatáčce se ocitl v kolizi s ostatními jezdci a byť se propadl středu startovního pole, zúročil svou vloženou energii v desáté místo. Toto umístění mu zajišťuje jít na startovní rošt v optimální pozici.V první jízdě nedělního závodu začal Boissiere po malém zaváhání na startu uprostřed startovního pole. Po prvním kole projíždí na patnáctém místě, ale uprostřed rozjížďky je již devátý, za jeho krajanem Pourcelem. Anthony bojuje a dostává se před něj, ale Pourcel se usilovně snaží vzít si svou pozici zpět a při sporném předjížděcím manévru Anthonyho vytlačí mimo trať a ten je donucen z jízdy odstoupit.
Ve druhé jízdě bojuje Boissiere opět ze středu startovního pole. Anthony se nevzdává a tvrdě žene dopředu svou TM na rychlé kalifornské trati, překonává své soupeře a šachovnicový prapor přetíná na osmém místě kousek za Guarnerim a Ramonem, kteří dojeli před ním.Boissiere řekl po závodu: ".... Jsem velice šťastný z mého závodu. Byl jsem vždy rychlý v posledních dvou kolech, kde jsem zajel svůj nejlepší čas. Je škoda první jízdy. Pourcel se mě snažil předjet s jediným cílem, aby mě sundal! V každém případě jsem si dnes potvrdil, že mohu být mezi nejlepšími jezdci....".

Tohoto závodu se zúčastnil také Čech Roman Heinrich, který se zúčastnil Mistrovství světa veteránů. Za pomoci distributora TM z České republiky M.C.F.CZ si pronajal sériovou TM MX 450F od U.S. distributora Barker Bros motorcycles. Pro Romana bylo závodit na legendární trati v Glen Helen splněním snu, který doplnil o úctyhodné sedmnácté a devatenácté místa ve dvou rozjížďkách.
Heinrich řekl po závodu: "... .. Já jsem byl velmi nadšený, že zde můžu závodit! Jsem velmi šťastný, že jsem se zde ve svých 48 letech podíval. Chci za to poděkovat svému příteli Alessandrovi Ferrarimu z M.C.F.CZ, který mi tuto příležitost dal, dále Danovi Barkerovi (TM USA/Kanada) a do Tomovi Watsonovi za pomoc a vůbec všem přátelům z TM.

TM RACING S.p.A.
Motocross Team
Press Office


 

 

Převzato z: gtmotocross.cz