Boissiere a Michek dobře jen v první jízdě německé GP

21.06.2010 19:54

Pro jezdce TM skončil obtížný týden, když nedokázali díky pádům bodovat v obou jízdách.
Anthony Boissiere v MX1 se musel vypořádat s obtížným víkendem na německé trati, která nepatří mezi jeho oblíbené. V sobotním kvalifikačním závodě dojel Anthony na devátém místě, což mu zaručovalo jedno z nejlepších míst na roštu. Na začátku první jízdy byl Boisseire v první desítce a postupoval k osmému místu. Překonali ho pouze Cairoli, Leok a Guarneri a cílem projel jako dvanáctý. Také ve druhé jízdě se Antonymu podařilo využít dobré startovní pozice a znovu začal s vedoucí skupinou, ale zastavil ho špatný pád v šestém kole, při kterém poškodil svůj motocykl.

Pro Martina Michka to byl první závod po návratu zpět na TM 250Fi a ihned vyjel dobré body, ačkoliv jen v první rozjížďce. Michek, po konci spolupráce TM s Francouzem Vongsanou, byl přesunut do třídy MX2 a přestože na tomto motocyklu jel naposledy minulý rok, byl protagonistou výborného závodu. Skončil jako sedmnáctý v kvalifikačním závodě a v první jízdě zajel Martin svůj dosavadní nejlepší výsledek, když dojel na třináctém místě a nechal za sebou i jezdce, kteří se pravidelně umísťují v první desítce. Bohužel pád ihned na začátku druhé jízdy a následné odstoupení kvůli prasklému chladiči mu zabránily v tom, aby dobrý výkon zopakoval.

Další setkání bude 27.června v Kegumsu na Velké ceně Lotyšska, devátého kola motokrosového mistrovství světa 2010.