Čtvrtý závod juniorského mistráku v motokrosu juniorů tento víkend v Krásné Lípě

29.05.2012 16:22
Již tento týden se představí juniorští jezdci vyznávající adrenalin jménem motokros na severo-západě Čech. Již čtvrtý závod juniorského mistráku se tentokrát pojede na trati v Krásné Lípě nedaleko Chomutova.

 

V nejmenší kategorii 65 ccm určitě uvidíme domácího jezdce a leadera seriálu Daniela Stehlíka. O body bude určitě bojovat i druhý v pořadí Petr Polák a třetí Milan Fiala. O cenné body bude ale samozřejmě bojovat i zbytek startovního pole.

V kategorii 80 ccm mají nadvládu zahraniční jezdci, vždyť i vedoucím jezdcem je slovenský rychlík Šikyňa. Na druhé místo se vklínil mezi dalšího slovenského jezdce Denise Poláše, Jan Vykutil. Domácí jezdec a loňský šampión 65 ccm, Jakub Terešák, bude vše ještě sledovat v roli diváka a to pro zranění z tréninku před jinínským závodem.

Dvoutaktní stopětadvacítky vede bez ztráty bodu Vašek Kovář, pronásledovaný Martinem Krčem a nejlépe startujícím jezdcem této kubatury Jonášem Nedvědem. Ztížit situaci jim bude chtít nejen Jan Vondrášek a Filip Podmol, ale i zbytek startovního pole.

MX2. Souboj mezi Romanem Hanouskem a Rudou Weschtou je ozdobou každého závodu. Třetím jezdcem v pořadí je David Čermák, který měl nejlepší starty v Nové Pace. Podaří se mu opět získat holeshot double?

Juniorský seriál prošel již všemi rozmary počasí, uvidíme jak bude na severo-západě Čech. Na jezdce opět čekají věcné ceny nejen za umístění, ale i za holeshot. Pro media bude opět připraveno tiskové středisko a pro diváky? Přeci skvělá podívaná plná parádního motokrosu…

Další informace o tomto závodě, ale např. i o nominačním klíči pro Mistrovství světa v motokrosu juniorů, či odměnách pro jezdce naleznete na  www.juniormx.cz


Aleš Doležal