Dalibor Kořínek o připravovaných závodech KTM ENDURO CROSS COUNTRY v Olszyně 1.- 2.6.2013 + časový rozpis

29.05.2013 19:01

 

Převzato z webu www.endurocc.cz/

 

Závody v Olszyně a s ním spojený víkendový výlet pro závodníky a jejich doprovody se kvapem blíží a tak jsme vyzpovídali Dalibora Kořínka z BCMC Turnov Racing Teamu, letošního ředitele závodů.

Dalibore, momentálně nejvíc závodníky zajímá, jak to bude letos s pojištěním. Loni se platilo 50,00 Kč ke startovnému a to byla platba za pojištění. Jak to bude letos, co konkrétně pojistka zahrnuje? Doporučujete ještě nějaké individuální připojištění? Dětí se také případné navýšení startovného týká?
Pojištění musí mít každý jezdec, který bude chtít závodit tedy i děti. Pojistka za ,,pajdu" na závod obsahuje úrazové pojištění jezdce /jeho odvoz a ošetření v místní nemocnici/ dále pojištění třetí osoby /tedy kdyby závodník zranil diváka/ a takzvané ,,povinné ručení" /kdyby jezdec poškodil během závodu někomu vozidlo/.
Je to balíček pojistek, který je přímo udělaný pro motoristický sport a pojištění závodů na území Polska. Smlouva je uzavřena na závod a jezdec se podpisem při registraci celkové smlouvy stává pojištěným.
Doporučujeme, ale kdo nemá , připojistit se na cesty do zahraničí.

Slyšeli jsme, že zázemí v Olszyně je celé nové. Co nás tam čeká?
V areálu se čile buduje, ale asi nebude zatím vše dokončeno. Celý areál je oplocen a to i v lese. Je tam brána s hlídačem, přeložena příjezdová cesta a tím zvětšené opravdu velké a rovné depo, parkoviště pro diváky a buduje se tam restaurace, ale ta bohužel nebude dokončena.

K čemu vlastně trať oficiálně slouží a kdo ji využívá?
Trať slouží hlavně pro účely Olszynského moto klubu k tréninkům a k závodům.

Významné změny budou i na trati, kudy letos povede, máte už představu, jak bude dlouhá?
Významné asi příliš nebudou, ale jelikož po loňském závodě byly problémy s některými majiteli okolních pozemků, tak došlo k mírnému omezení využívané plochy. Takže musíme některé úseky vynechat ,ale za to jsme natahali více úseků tam, kde můžeme a určitě budou využity více pískové výjezdy . Při hrubém najíždění tratě zatím bez zatáček na loukách jsme na cca 16-ti minutách. Budeme se snažit natáhnout trať tak, aby to pěkně odsejpalo a i v nových úsecích se dalo předjíždět, / nemáme rádi zatáčky za každým pařezem / a pokud to bude aspoň trochu možné, tak rádi využijeme celou motokrosovou trať, která je opravdu rovná a moc pěkná.

Stihnete dokončit všechny přípravy tak, aby děti mohly v pátek odpoledne už trénovat?
Jo.

Bude už v pátek fungovat zázemí v DEPU? Pochopitelně, že se tak oklikou ptám na to, jestli už poteče pivo a bude případně co zakousnout....
Stánek se zakrytým sezením bude samozřejmě v pohotovosti i s pípou a grilem, večer potom projekce s muzikou, a kdo má nějaká DVD s nějakým pěkným sestřihem závodů tak budeme rádi za zapůjčení.

Navedete ty, kteří loni v Olszyně nebyli, jak se tam dostanou, případně zveřejníte souřadnice?
Nejjednodušší cesta od Liberce je směr Frýdlant, přechod Nové Město p. Smrkem a pak stále po hlavní (cca 6,6km)a na první křižovatce (Orlowice)kde končí hlavní se dát do leva a pokračovat opět stále po hlavní až na druhou křižovatku (cca 11km) kde opět hlavní končí se dát znovu doleva a pak pokračovat opět 10km po hlavní až do Olszyny.

Hodně lidí se ztratilo pak přímo v městečku Olszyna, uvažujete o tom, že tam umístíte nějaké výraznější značení? KTM „mlíko" přehlídli a bloudili uličkama (my s Jardou taky....).
No chce to koukat, mlíko bude opět, jinak po městě visí i šipky motocross a nebo se zeptat na kostel ten tam je jen jeden a je před poslední odbočkou k trati z hlavní.

Máte nějaký plán, jak předejít závodu v prachu, který loni závodníky tolik potrápil? Můžete třeba vynechat motokrosovou část trati?
Myslim, že prach bude po prvních dvou závodech docela velká změna, ale vážně, pokud se bude prášit musíme trať omezit, ale přejet se po ní musí.

Tak na viděnou v Olszyně !!!

Kudy do Olszyny

Odkaz závodiště na Google mapách pro zobrazení: https://goo.gl/maps/47bga GPS souřadice : 51°4'37.103"N, 15°23'53.148"E

 

Časový rozpis:

KTM ENDURO CROSS COUNTRY OLSZYNA 2013

 

1. a 2. června 2013 – OLSZYNA (Polsko)

Pořadatel: BCMC Racing Team Turnov


Ředitel závodu: Dalibor Kořínek, 608 124 662, darek.mc@seznam.cz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Délka závodu: 120 minut
Vše kolem startovních čísel řešte na
marketa@endurocc.cz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo na 602 835 994

Startovné: 500,00 Kč, na oba dny 1 000,00 Kč - 50,00 Kč navíc je za pojištění!!!!!

 

Časový rozpis závodů v Olszyně

Přejímka:

pátek NEBUDE !
Trénink dětí od 16, 00 do 17, 30 hodin, pouze za doprovodu rodičů!!!

sobota 1. června 2013 - 8,00 – 10,00 hodin

Pozor – jezdci z druhého odpoledního závodu (LIC A, LIC B, VET a 85 ccm) výjimečně mohou na přejímku dorazit až v průběhu dopoledne – pro ně končí přejímka ve 12,30 hodin!

Do nedělního závodu se můžete hlásit po dojetí toho sobotního kdykoli během odpoledne a večera.

neděle 2. června 2013 - 8,00 – 9,00 hodin

 

Závod dětí: SOBOTA – 1. června 2013
START - 8,30 hodin – v případě fronty mají děti na přejímce přednost!!
pojedou se 2 rozjížďky po 15 minutách s přestávkou
Startu dětského závodu předchází řazení dětí na startu a zaváděcí kolo
Pozor – závod dětí pouze v sobotu!!!!
Startovné závodu dětí 200,00 Kč.

 

SOBOTA 1. června 2013

8,00 – 10,00 hodin přejímka
10,00 hodin rozprava-vyhlášení výsledků závodu dětí
10,15 hodin příprava na start prvního závodu
11,00 hodin START prvního závodu – E1, E2 a E3

13,45 hodin příprava na start druhého závodu
14,15 hodin START druhého závodu - LIC A, LIC B, veteráni a 85 ccm

Start vždy po vlnách

 

NEDĚLE 2. června 2013

8,00 – 9,00 hodin přejímka
9,00 hodin rozprava
9,15 hodin příprava na start závodu
9,30 hodin START (start po vlnách, jeden závod)

Najíždění na start bude probíhat podle aktuálního pořadí v průběžném hodnocení seriálu. Jezdci, kteří ještě nestartovali letos v žádném závodě, pak chronologicky podle startovních čísel.