Deník č.2 Dakar 2010 Argentina ? Chile

02.01.2010 18:57

 

Deník č.2 Dakar 2010 Argentina ? Chile

Colon, provincie Buenos Aires 1.1.2010 (Martin Pabiška)
  Silvestr 2009 jsme oslavili v čase stejném jako u nás doma v České Republice a na Slovensku, tedy společně s Vámi. Večeře, šumivé vínko a krátce po půlnoci místního času jsme šli všichni spát.
 1.1.2010 se všichni závodníci a zástupce asistence účastnilo již pravidelného zahajovacího briefingu, který oficiálně zahájil Dakar 2010. Kromě opakování bezpečnostních opatření, pravidel chování při průjezdu chráněnou krajinou, k životnímu prostředí a také k sobě navzájem, si závodníci odnesli svůj letošní první roadbook a pak již příprava k převzetí strojů a ceremoniálu na Plaza de la Republica. Úvodní pódium si z našeho týmu dnes vyzkoušel poprvé Martin Plechatý a ten pak společně v časovém rozmezí mezi 14h00 a 19h00 s ostatními borci KM Racing teamu, vyrazil na spojovací 317km dlouhou etapu do města Colon.
 Po příjezdu do bivaku se plánují již první ostré přípravy na zítřejší 219km dlouhou rychlostní zkoušku pro Moto/Quad a 251km dlouhý speciál pro Auta a Kamiony.
 Na motorkách vyměníme kompletní obutí (pneu a mouse), olej, filtry, popřípadě řetěz. Na Liazce nebudeme dělat žádné zásadní servisní zásahy, jen pokud by se Martinovi něco nezdálo (což bývá často:-) ), ale to se mi do reportáže nedostane, neboť přijede až kolem 3hodiny ranní středoevropského času. Když už jsme u času, tak motorky ráno startují již v brzkých ranních hodinách 4h35min první závodník.
 Zatím nás kromě komárů, kterých je tady po nedávných povodních obrovské množství, nic netrápí.

 

Interview s Josefem Macháčkem ? autor Milan Novotný

 

V dobré náladě a s vědomím vlastní síly nastupuje na Nový rok v Buenos Aires na start 32. ročníku Rallye Dakar Josef Macháček. Dvaapadesátiletý závodník a konstruktér ze stáje KM Racing, bude během příštích několika dnů usilovat o šesté vítězství v kategorii čtyřkolek.

 

Jak jste zvládnul aklimatizaci z českých mrazů do téměř tropického počasí?

Z důvodů předstartovního shonu a pracovního nasazení nemá člověk čas na aklimatizaci myslet.  

 

V jakém stavu jste přebral techniku, která se plavila měsíc po moři?

Čtyřkolka byla celou dobu v kontejneru, a tak na ní nemohlo po vyložení v přístavu pršet. Jediným problémem bylo, že za měsíc došlo k vybití baterie, ale to není nijak závažný problém. Před startem můžu motor natočit přes kabely od svého kolegy Martina Plechatého nebo od někoho ze soupeřů.

 

Jak jste zvládnul zdlouhavý proces přejímek?

Tentokrát nešlo v mém případě o nic zdlouhavého. Přejímky jsem zvládnul v rekordním čase dvě hodiny dvacet minut a podařil se mi i husarský kousek. Zapomněl jsem totiž řidičák a techniček u stroje a v kanceláři, díky tomu, že mě už za léta znají, jsem prošel i s fotokopiemi dokumentů?

 

Stačil jste okouknout hlavní soupeře?

Co jsem stačil očíhnout nebo vyzvědět, tak se do stavby speciálu pustil pouze Olin Bražina. Ostatní kvalitní soupeři pojedou na čtyřkolkách jen se změnami vyvinutými vzhledem k náročnosti nadcházejícího soutěže.

 

Při přejímkách se kolem vás točily fotografové kvůli tomu, že jste měl na svých plážových botách připevněny modely čtyřkolek. Mělo to znamenat, že jste se svým strojem jedno tělo jedna duše?

To úplně ne, ale chtěl jsem zdůraznit příslušnost k trochu opomíjené kategorii čtyřkolek. Trochu tím také ukazuji, že nemyslím jen na závodění, ale že se umím i pobavit. Ani jsem nečekal, jaký to vyvolá zájem fotografů, kteří se kvůli pořádnému snímku museli přede mnou plazit po zemi.

 

Máte na rallye připravenou svou taktikou?

Jako každoročně je mým dílčím úkolem dosáhnout v pořádku a v kondici odpočinkového dne, abych měl ve druhé části chuť do závodění. Letošní ročník bude složitější i tím, že mám v KM Racingu na starosti Martina Plechatého, který jede svůj první Dakar. Snažím se mu předat veškeré zkušenosti, vysvětlit různá nebezpečí, která ho mohou postihnou nebo mu předat strategii do jednotlivých etap a vlastně vše, co jsem i pocitově za léta ježdění načerpal.

 

Nesvazuje vás, že jste z českých posádek hlavním kandidátem na prvenství?

Myslím, že tuhle představu mají hlavně všichni ostatní mimo mě. Každý přece ví, že po slunečných dnech obvykle přichází zataženo. A vidíme to i kolem sebe, po létech hojnosti nastala krize. Proto i po mých úspěších může nastat určitý výkyv. Mám ale štěstí, že je tu Martin, který má na to, aby mě zastoupil. Může to ale samozřejmě dopadnout i tak, že mě jednoduše ?pozávodí?.

 

Jak se těšíte na slavnostní novoroční start, kdy budete vyjíždět před zraky statisíců zvědavců z náměstí Plaza de República poblíž věhlasného Obelisku jako první ze všech dakarských účastníků?

Startovat první před tolika lidmi je událost a vždycky zajímavé. Vyjíždíme ale jen do přejezdové etapy, takže bude všechno ještě takové uvolněné. Netěším se ale na prodírání obrovskými davy lidí. Možná zvolím taktiku, že za rampou zastavím a nechám jet prvního domácího jezdce, aby mi rozrážel cestu.

 

S jakými myšlenkami pak budete nastupovat o den později na start první ostré etapy?

To už vyžaduje plné soustředění na závod. Nevíme ale, co nás na trase z důvodů silných dešťů a prudkých povodní v oblasti závodu čeká. Předpokládám, že půjde o etapu, která odstartuje patnáctidenní kolotoč, v němž bude mít člověk každý den velikou touhu vrátit se v pořádku do bivaku.

 

Jak jste spokojený s tím, že se jihoamerická podoba dakarské rallye pojede víc než před rokem v chilské poušti Atacama?

Z toho mám radost. V Atacamě jsou etapy náročnější kvůli převýšení a pískovému podkladu. Myslím, že o letošním Dakaru uslyšíme jako o jednom z nejnáročnějších. Můžeme ale zažít řadu změn i kvůli počasí, protože podle mínění Argentinců není to, co se teď tady děje, normální.