Dnes představujeme: Training JB

25.03.2012 16:06

O TÝMU:

Od roku 1996 jsem se začal věnovat závodní činnosti se svým synem Jirkou. Začali jsme kubaturou 50ccm,kdy hned první rok získal titul v MČR. Od tohoto okamžiku nás to vtáhlo natolik, že všechen volný čas jsme věnovali motokrosu. Jirka získal 5 titulů mistra ČR v juniorských kategoriích, v roce 2002 jsme se zůčastnili MS juniorů v rakouském MOEGGERS, kde po 7 místě v kvalifikaci skončil celkově na 13 místě. Pak přestup na velký motocykl a další velmi dobré výsledky- 2.místo MMČR družstev s M.KADLEČKEM a P.BARTOŠEM,vítěz superkrosového klání v hale RONDO , kdy zvítězil po oba dny . Následovala ůčast mezinárodním mistrovství Německa v superkrosu. V jednom se závodů(CHEMNITZ) ale Jirka nešťastně upadl a zlomil si obě kosti pravé nohy. Když už vypadalo,že se na závodní dráhy vrátíme, přišel další šok. Jirkovi nedopatřením zapoměli v noze stehy, které způsobily, že se v poraněné noze zabydlel zlatý stafilokok. Naštěstí zabraly silné antibiotika, a opět svitla naděje návratu. Tečkou doposud velmi slibné kariery Jirky byl závod mistrovství moravy v Brankách min. rok. Ve druhé jízdě si v zatáčce šláp a byl z toho utržený křížový vaz a meniskus.

V tomto nešťastném období/r.2008/ mě oslovil P. Michal, zda bych mu nepomohl s jeho tehdy osmiletým synem Denisem. Sešli jsme se párkrát na tréninku a vzhledem k tomu, že mě to bavilo, začali jsme se scházet pravidelně. O spolupráci v té době projevil zájem i táta Filipa Janiše, Tomáše Zbírala, Jakuba Zmeškala a Jakuba Vymazala. Proto se zrodila myšlenka založení teamu, který by klukům vytvořil zázemí a zároveň partu,která si navzájem pomáhá a motivuje se.V teamu jsou jezdci od 8 do 15let.

Dnes začínáme čtvrtou sezonu, v teamu je 11 členů vč. mého syna Jirky, který má v plánu spolupracovat s námi,a není vyloučený i částečný návrat . Musím říci,že kluci za tuto dobu udělali velký kus práce, pravidelným společným treninkem jsme dosáhli i velmi pěkných výsledků.. Minulá sezona 2011 přinesla titul MMSR a titul va středoevropském poháru 85ccm/TOM ZBÍRAL/, dále vícemistra MMSR a 3.místo v MMČR 85ccm/JAKUB ZMEŠKAL/, 3.místo MMSR 50ccm/MICHAEL FORNÁL/atd..

Letos máme za sebou již zimní přípravu, která se celkem vyvedla,a také 14-ti denní soustředění v Itálii. Počasí vyšlo,kluci makali takže i letošní sezona by mohla přinést ovoce ve formě kvalitních výsledků. Pravidelně se budeme zúčastňovat MMČR a ADAC -Mezinár. mistrovství Německa. Zázemí teamu je každý rok lepší a to hlavně díky sponzorům, kteří nám v tomto projektu významně pomáhají