Dodatky k jedenácté etapě

14.01.2011 17:44

Dodatky k jedenácté etapě

Martin Plechatý mohl Pepovi Macháčkovi pomoci, ale nevěděl o něm

Oba čeští čtyřkolkáři stáje KM Racing jsou už mimo hru. Nejdříve v první polovině Rallye Dakar zradila technika Martina Plechatého, těsně před závěrem pak i pětinásobného vítěze nejslavnějšího vytrvalostního maratonu Josefa Macháčka (oba spolu na snímku). Prvně jmenovaný jezdec se vyjádřil pro Radiožurnál k nehodě svého staršího kolegy.

„Stejně jako v mém případě to byla jedna ze závad, které nelze opravit. Když praskne zadní osa, která drží zadní kolo, tak to upadne. Na třech kolech se dá s velkými obtížemi ujet třeba dvacet kilometrů,“ konstatoval Plechatý.

„Pepa měl před sebou ještě obrovskou porci etapy v náročném terénu, a byl by to holý nesmysl. Jediným řešením by byla pomoc asistence přímo na trati,“ pokračoval mladoboleslavský jezdec, který byl shodou okolností v době problémů svého kolegy poměrně nedaleko, protože Rallye Dakar dokončuje jízdou na svém quadu, i když samozřejmě už mimo soutěž.

„Kdyby mi dal někdo vědět, tak v tu chvíli jsem byl asi třicet kilometrů od místa, kde Pepa stál. Mohl jsem k němu dojet a půjčit mu osu z mé čtyřkolky, čímž by závadu dočasně opravil,“ dodal Plechatý.
min