Francouzská GP - Anthony Boissiere celkově pátý

09.06.2010 17:05

 

Anthony Boissiere celkově pátý na francouzské GPZávod po závodu se zvyšuje souhra mezi francouzským jezdcem a jeho TM MX 450Fi a tím se neustále zlepšují také jeho výsledky.
Nejlepší francouzský jezdec na domácí GP, který vždy bojuje s nejlepšími jezdci světa. Toto je ve zkratce Anthony Boissiere, který se nyní připojil do uzavřeného klubu nejlepších světových jezdců.
Stále je mu na blízku technický manažer týmu TM Patriek Heydens a díky tomu má Anthony vždy vše nezbytné k tomu, aby udělal velký skok a již brzo se postavil na pódium.V sobotní kvalifikaci se Anthony na francouzském okruhu ukázal v pohodě, když dojel na šestém místě před Davidem Plilippaertsem, vítězem GP.
První jízdu nedělního závodu začal v obtížných podmínkách kvůli předchozímu dešti. Boissiere měl dobrý start a v první polovině závodu se snaží nedělat chyby, které by mohly ovlivnit jeho výsledek. V polovině rozjížďky překonává své soupeře a končí na sedmém místě.

Ve druhé jízdě, kdy už povrch osychá, jede Anthony nejlépe jak umí. Začíná okolo sedmého/osmého místa a ihned během prvního kola se dostává na čtvrtou pozici za lídra šampionátu Tonyho Cairoliho. Za pár kol seBoissiere před Cairoliho dostává. Mezitím, jen několik sekund před ním se odehrává souboj mezi Desalem a Philipaertsem. S blížícím se koncem závodu zvyšuje Cairoli své tempo a dohání Boisseireho a bere si zpět svou pozici. Anthony končí čtvrtý, čtyři sekundy za Cairolim a jen jedenáct za Philippaertsem. Tento výsledek ho posunuje na celkové páté místo ve Velké ceně Francie, dvanácté místo světového pořadí a TM na šesté místo světového pořadí továren.

Anthony Boissiere řekl po závodu: "..... Byl to fantastický závod! Byl jsem schopen tlačit i trošku více a vybojovat pódium, ale nechtěl jsem riskovat již tak dobré výsledky, kterými jsem chtěl odměnit sebe a všechny lidi z mého týmu, kteří velmi usilovně pracují na tom, abych byl schopen takové výsledky získávat ......".
Do závodu mistrovství světa se vrátil Čech Martin Michek, který chyběl na GP Španělska, aby se účastnil druhého kola českého mistrovství, kde zvítězil a GP USA. Martin dokončil sobotní kvalifikaci na devatenáctém místě, v první jízdě nedělního závodu musel po pádu odstoupit a ve druhé jízdě dokončil jako dvacátý-druhý.

TM RACING S.p.A.
Motocross Team
Press Office

 

Zdroj:gtmotocross.cz