Grand Prix Ruska v roce 2012 realitou

20.11.2011 12:45

Grand Prix Ruska v roce 2012

To o čem se dlouho mluví, se stalo skutečností, Youthstream oficiálně oznámil, podpis nové smlouvy a motokrosové mistrovství světa míří zpět do Ruska. Byl podepsán čtyřletý kontrakt a závodit se bude na zcela novém okruhu v Semigorje. V čele této akce stojí pan Vladimír Gudkov a pan Valerij Kruglov, právě oni chtějí uspořádat tu nejlepší Grand Prix, jaká se v této zemi kdy jela. Samozřejmě počítají s i know-how Youthstreamu.

01

V Rusku se naposledy závodilo v roce 2002 na trati v Sorochanech zhruba 59km od Moskvy. Konal se tam poslední podnik seriálu, Mickael Pichon a Stefan Everts tam vybojovali tituly ve 250ccm a 500ccm. Třídu 125ccm vyhrál Michael Maschio.

Technické sportovní centrum Semigorje se nachází v blízkosti překrásné krajiny Hotelu Semigorje s rozlohou území asi 40ha s výhledem na malebné břehy řeky Volhy asi 400km od hlavního města Ruska.

pan Giuseppe Luongo, prezident Youthstreamu dodal: „Grand Prix v Rusku je dalším významným krokem ve vývoji světového motokrosu. Rusko je největší země na světě a je jedním z nejdůležitějších států na světě, ekonomika v Rusku roste velmi rychle. Finanční krach v Evropě a USA nás nutí soustředit se na státy s rychle rostoucí ekonomikou, Rusko je jedním z prvních na seznamu, ale musíme pokračovat i dál v Asii a na středním východě. Také Jižní Amerika je pro naši budoucnost velmi zajímavá. Budoucnost našeho sportu je úzce spojená s ekonomikou, proto je důležité sledovat vývoj světového trhu. Chtěl bych moc poděkovat panu Vladimíru Gudkovi a jeho týmu, domnívám se, že společně zvládneme udělat v Rusku tu největší motokrosovou událost na světě."

Předseda správní rady investiční obchodní banky (OJSC "Investtradebank"), pan Vladimír Gudkov: „Implementace velkých mezinárodních turnajů a mistrovství světa v Rusku jistě poskytne nový impuls k rozvoji tohoto sportu u nás. V rámci společné odpovědnosti budeme vždy podporovat tyto sportovní projekty. Jedním z těchto projektů je výstavba technického sportovního centra Semigorje. Zdravý životní styl, popularizace tělesné výchovy a sportu, úspěchy našich sportovců na mezinárodní úrovni – to vše znamená vyšší image naší země, naše pýcha a slib zdraví našeho národa."

 

 

zdroj: https://www.mx-online.cz/