Ivan Jakeš si zlomil klíční kost

13.01.2011 19:22

Ivan Jakeš si zlomil klíční kost

Slovenský motocyklista odstoupil z Rallye Dakar po nehodě v desáté etapě

Kusé informace ze středečního večera se potvrdily a motorkář Ivan Jakeš už neodstartoval do čtvrteční etapy. Nehoda na neměřeném přejezdu desáté etapy se navíc bohužel neobešla bez zranění. Jak vyšlo později najevo, Ivan si při pádu zlomil klíční kost. V letošní Rallye Dakar je tak po Martinu Plechatém ze stáje KM Racing druhým jezdcem, který nedojede do cíle v Buenos Aires.

Jakeš, který chtěl letos bojovat až do cíle s nejlepšími, měl nakročeno k výbornému výsledku. Do středeční etapy odstartoval slovenský motocyklista jako desátý v průběžném pořadí, jenže v etapě mezi Chile a Argentinou ho potkala smůla, když zadřel motor. Ten údajně měnil právě večer před karambolem. Na 254. kilometru spojovacího úseku následoval po poruše agregátu pád, při němž se zranil a rozbil motorku.

Mechanici k havárii dojeli a rychle a provizorně mu opravili roztrženou nádrž a nefunkční roadbook. I když si Jakeš po nehodě stěžoval na potlučené rameno, pokračoval dál v jízdě. Později však musel kvůli bolestem zastavit. Jeho stájoví kolegové pak našli v písku mezi CP1 a CP2 už jen opuštěný stroj. Ivan se rozhodl správně, zdraví je přednější. Zavolal záchranáře, a ti jej odvezli na ošetřovnu.
min