Jak to bude s MČR v MX žen 2011? Mistrák LETOS nebude!!

25.02.2011 19:48

 

Po všemožných dohadech mi to nedalo a zavolala jsem panu Charvátovi, aby nám objasnil, jak to tedy letos bude s oficiálním motokrosovým mistrákem žen a dívek z ČR. Stoprocentně platnou informací je, že letos se amazonky svezou opět "jen" v Dámském poháru v rámci Meteor Cupu.Ovšem není všem dnům konec, a tak se třeba v budoucnu rozrůstající se skupina, s aktuálním počtem 28, divoženek dočká českého mistrovství v motokrosu hned příští rok. Bude zapotřebí pouze komunikovat a dohodnout podmínky, neboť vyhlásit oficiální mistrák se zpravidla dost razantně liší od uspořádání seriálu s přízviskem "cup".

Dovolím si stručné shrnutí:
1) Na konci roku 2010 a na startu 2011 bylo několik nápadů, kam přiřadit závody seriálu MM ČR v motokrosu žen - jednou z variant bylo přidat je k juniorskému mistráku, avšak zde se nově pojede samostatně kategorie 125 ccm 2T, takže to padlo. Další variantou bylo odjet seriál závodů u dílčích podniků jednotlivých SMS přeborů v motokrosu, ovšem i od tohoto návrhu se posléze upustilo. Republikovou licenci si tedy v žádném případě pořizovat nemusíte, holky!!

2) V roce 2011 zůstává jedinečným seriálem nadále DÁMSKÝ POHÁR, který si pod svá křídla berou stejně jako v loňském roce pořadatelé METEOR CUPU! V roce 2011 čeká na účastníky všech tříd Meteor Cupu 14 závodů.

3) Pakliže budete mít zájem o vlastní mistrák, zkuste se vzájemně nadále nejen "počítat", ale také se zamyslete nad tím, jestli má takový seriál vlastně cenu, jelikož půjde o velký risk, kdy by mohl pořadatel v budoucnu řešit například problém se skoro prázdným startovacím zařízením. (Viz. průměrný počet účastnic v loňském Meteoru - 4 jezdkyně na závod.) Pan Charvát (předseda Výkonného výboru svazu motokrosu Autoklubu ČR) je přístupný jednáním o mistráku uspořádaném již v roce 2012 a jeho zájem o ženský motokros v ČR dokládá fakt, že se chystá minimálně na 2 závody Dámského poháru v tomto roce, kde s vámi hodlá probrat možnosti a konzultovat všechny vaše připomínky. Takže neváhejte a náležitě se na něj nachystejte!

Úřadující vítězka Dámského poháru Jana Antošová má v plánu celý seriál MS žen!!

A na závěr bych ráda uvedla, že ani letos nebudeme ve světovém poli motokrosu žen postrádat českou zástupkyni. Jana Bártová
se sice dle posledních informací rozhodla věnovat dámskému sjezdu na horských kolech, avšak Moravanda Jana Antošová (loňská vítězka Dámského poháru) neskutečně dře, aby se poprala o cenné body v celém seriálu MS, jenž letos čítá 9 podniků.

S myšlenkou zúčastnit se minimálně dvou závodů koketuje také Pražanda Kristýna Fürbacherová.
O dalších slečnách zatím nevím, ale třeba se samy přihlásí, aby se o nich aspoň občas samostatně hleslo. Pamatujte, že co se o vás dostane ven, záleží opět jen na vaší chuti a ochotě komunikovat s rozličnými médii!! A pokud je vaším snem oficiální ženský MX mistrák, je potřeba začít mediální bublinu nafukovat správnými směry!!

Humornější pohled na vývoj situace kolem motokrosu žen si můžete přečíst na Svazu motokrosu.

 

Zdroj: motolevel.com