Jak to viděl Víťa Kuklík:

18.07.2011 14:35

 

3.závod MČR enduro Kopidlo

O víkendu 16.-17.7.2011 pokračoval seriál Mistrovství ČR enduro v Kopidle. Po dvou endurosprintech se letos poprvé konalo klasické enduro, takže jsme se všichni hodně těšili..

Pořadatelé připravili celkem jednoduchou trať, která vedla po místních polích a lesích..

testy byly celkem 2:

ENDUROTEST byl velmi hezký. Jezdil se okolo 3 a půl minuty. Byl plný klasický endurových úseků.. nechyběl kaňon s kameny, výjezdy, sjezdy, kořeny.. opravdu hezký, i když trošku krátký..

CROSSTEST jsme jezdili kolem 3 minut a byl na louce. Trošku zamotaný, ale na to jsme u nás celkem zvyklí..

1.den:

Počasí bylo ideální.. svítilo sluníčko a teploučko..

Startoval jsem v první minutě, takže jsem trať tak nějak „otevíral“. Vzhledem k tomu, že jsem v týdnu dostal nový motocykl Husaberg 300 2t, tak jsem si na motorku zvykal, ale hodně mě to bavilo.. Začal jsem opatrněji, abych vyděl jak jsem na tom s rychlostí oproti konkurenci..Rychlost byla solidní a od prvního testu se mi dařilo být nejrychlejší.. Takže jsem pokračoval v jízdě „na jistotu“ a navyšoval náskok. Nakonec se mi podařilo zvítězit s celkem solidním náskokem a to byl určitě dobrý začátek na novém motocyklu. Navíc můj nejbližší konkurent Michal Rudolf dělal chyby a dojel na 4.místě a tím jsem zvýraznil svůj náskok v průběžném pořadí.

2.den:

Počasí opět ideální.. sluníčko, teploučko.. co si člověk může víc přát..

Po úspěšném sobotní dni jsem chtěl pokračovat v dobrém výkonu a hlavně nedělat chyby a někde zbytečně neupadnout, protože mám stále v hlavě zraněné rameno.. Neděle byla opět výborná.. od prvního testu jsem zvyšoval náskok a nemusel tolik riskovat.. Nakonec jsem opět zvítězil a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí..

Teď nás čeká téměř 2 měsíce pauza a seriál pokračuje začátkem září ve Mšeně..

Děkuji za podporu a přeji hezký den
Víťa