Jak to viděl Víťa Kuklík: 5.závod MČR Cross Country – Božetice

21.09.2010 18:32

 

5.závod MČR 2010 cross country – Božetice (21.9.)

V sobotu 18.9.2010 pokračoval seriál Mistrovství ČR cross country svým pátým a předposledním závodem v Božeticích nedaleko Tábora..

Pořadatelé připravili cca 7 minut dlouhou trať, která vedla již tradičně po Božetické motokrosové trati + v místním lese, kde bylo spousta kořenů, výjezdů a sjezdů a nově trať prodloužili i na pole vedle tratě a tím trať prodloužili.. Myslím si, že trať byla velmi dobře připravena a závody to byly opravdu pěkné..

Před startem jsem byl trošku nervozní, protože jsem věděl, že se na trati bude celkem obtížně předjíždět, a tak jsem se na start hodně soustředil. Ten se mi podařil na jedničku a po první zatáčce jsem se ujal vedení. První kolo jsem jel trošku opatrněji a poté jsem se dostal do dobrého tempa a vytvořil si slušný náskok, který jsem až do poloviny závodu stále zvyšoval. Po hodině jízdy jsem jel tankovat a v tu dobu jsem měl již náskok přes minutu a půl.. Po tankování jsem zvolil jízdu na jistotu a jen jsem si hlídal bráchu Martina, který jel na druhém místě cca minutu a půl za mnou.. Dařilo se mi tempo držet a náskok se neměnil. Celkem bez problémů jsem s tímto náskokem dojel až do cíle a opět se přiblížil k titulu mistra ČR ve třídě E3 i k titulu Mistra ČR v absolutním pořadí bez rozdílu kubatur.

Seriál končí svým posledním závodem v polovině října v Sedlčanech, tak doufám že vydrží zdraví a úspěšně rozjetý seriál dokončím bez problémů a přivezu si další dva tituly v cross country..

Ještě mě čeká první víkend v říjnu poslední závod endura v Uhlířských Janovicích, kde chystám překvapení a budu možná startovat na dvoutaktním motocyklu Husaberg 250 TE, který jsme dnes přivezli k nám a půjdu ho vyzkoušet..

Děkuji všem za podporu, Vláďovi Janoušovi z firmy Promoto za půjčené motocykly a Martinovi „Lavorovi“ Javůrkovi, že se o mě tak hezky „stará“ a připravuje motocykly …

VÍCE FOTEK OD MARTINA PICHLA NAJDETE V GALERII….

Hezký den přeje Víťa