Jezdkyně SMX-BONMOTO.CZ Racing teamu Kristýna Fürbacherová si během přípravy v Itálii zlomila ruku.

09.03.2011 06:06 

Jezdkyně SMX-BONMOTO.CZ Racing teamu Kristýna Fürbacherová si během přípravy v Itálii zlomila ruku. Po následném lékařském vyšetření jí byla diagnostikována zlomenina zápěstí. Léčení a následná rekonvalescence si vyžádá minimálně 5 týdnů. Tudíž Kristýna nebude moci startovat na úvodních dvou podnicích Dámského poháru v Břeclavi a Karlíně.

"Do Itálie jsem si jela především odpočinout," říká Kristýna. "Nejspíš jsem ten den vůbec neměla na motorku sedat. Na jednom skoku jsem si vyřadila a motorka mě katapultovala rovnou přes řidítka. Zvedla jsem se a bolelo mě zápěstí, nebylo to nijak vážné, tak jsem to moc neřešila. Dala sem si den pauzu, ale bohužel se s tím závodit nedalo. Tak jsme se vrátili domů, zašla jsem si na rentgen a překvapení bylo na světě...."

Jan Špaček - manager týmu: "Zranění Kristýny mě moc mrzí, celou zimu tvrdě pracovala a zranění přišlo v nejnevhodnější dobu. Rozhodně není nic ztracené, sezóna je dlouhá a věřím, že to Kristýna dožene. I když dva závody vynechá, pořád jich zbývá ještě deset..."

 Jan Špaček manager týmu