Kalendář AMATER CUP 2011

12.02.2011 18:42

 

Kalendář AMATER CUP 2011

V pátek 11. 2. byl na schůzi všech pořadatelů AMATER CUPu v Bernarticích vytvořen kalendář na rok 2011.
 
KomentJak již bylo avizováno, v měsíci květnu nebylo možné vzhledem k vytíženosti časomíry pana Vidláka a a termínovou kolizí s MEZ MČR v Pacově a juniory v Jiníně najít žádný termín, nicméně po zbytek sezóny jsou závody optimálně rozděleny, vždy s několikatýdenním odstupem. A pro ty nejvíce natěšené závodníky budou dva závody po sobě hned na úvod sezóny.

Předběžný termín celkového vyhlášení AMA Cupu za sezónu 2011 je stanoven na sobotu 12. listopadu 2011 v KD v Milevsku.

Jinak jsme dlouze diskutovali ta amatérská družstva. Byla by to novinka, která se v AMA CUPu zatím nikdy neobjevila, a tak existovalo mnoho názorů a návrhů, jak tento závod uskutečnit. Zatím jsme se domluvili tak, že pravidla tohoto závodu uveřejníme nejpozději do úvodního závodu v Okrouhlé Radouni, neboť zřejmě bude platit, že účast na družstvech si budou muset jezdci zasloužit nějakou minimální účastí na závodech během celé sezóny. Otevřená je zatím otázka, zda se tento závod pojede v rámci nějakého z osmi závodů a nebo se bude jednat o závod extra. Zájem o extra závod družstev projevilo AMK Votice na konci sezóny. Jednalo by se pak o závod družstev pouze za účasti tříd Hobby MX1, Hobby MX2 a Veterán. Stále je zde ale možnost uskutečnit tento závod v rámci nějakého z osmi naplánovaných závodů, jen by se navíc spočítaly výsledky předem nominovaných družstev. Tato možnost by byla například v rámci závodu v Pacově. Do výsledků by se nemohli započítávat pouze jezdci třídy Licence, jinak by byl tento závod družstev otevřen pro všechny kategorie.

Každopádně máme ještě čas zhodnotit všechna pro a proti, zajímat nás bude i názor vás jezdců. Však také družstva nedělají pořadatelé pro sebe, ale pro vás jezdce...!

Zde je tedy kalendář AMATER CUP 2011:
09. 04. Okrouhlá Radouň
16. 04. Horažďovice
04. 06. Jinín
02. 07. Votice
16. 07. Božetice
13. 08. Pacov
18. 09. Žár
02. 10. Netolice

Autorem textu je Evžen Zadražil z Motosportu Chýnov .