Martin a Zdeněk Gottwaldovi: Mezinárodní mistrovství ČR v enduru Kopidlo 31.3.-1.4.2012

04.04.2012 17:59

Mezinárodní mistrovství ČR v enduru Kopidlo 31.3.-1.4.2012

od uživatele gottbros dne 4. duben 2012 v 17:50 ·
 

Úvodní závod českého mistrovství v enduru se konal v Kopidle nedaleko Plzně. Krátký a nenáročný okruh se jel každý den čtyřikrát a obsahoval jeden krosový a jeden endurový test. Na nich se rozhodovalo o pořadí, a protože byly krátké, tak každé zaváhání a chyby se hned projevila na výsledném čase. Také téměř zimní počasí nepřidalo jezdcům moc pohody.

 

Martin na Husqvarně TE 250 ve třídě E1 skončil v sobotu i v neděli na třetím místě. V sobotu ho sice zbrzdil pád na enduro testu, a v neděli se snažil o co nejkoncentrovanější výkon, ale i tak na posun výše nedosáhl.

„ Nedařilo se mi hlavně v sobotu ze sebe dostat maximum a nakonec z toho byl jeden pád. V neděli mi to vycházelo líp, jenomže na lepší umístění to nestačilo. I tak při pohledu na absolutní časy jsem spokojený.“

 

Zdeněk na TM EN 300 ve třídě E3 v sobotu udělal také několik chyb a nakonec s malou ztrátou skončil šestý. Druhý den mu vyšel lépe a skončil třetí. Tímto výkonem se posunul i v pořadí po dvou dnech na pódium.

„ První den jsem jel po nepříjemném pádu na prvním enduro testu v hrozné křeči a v té zimě jsem se nemohl uvolnit, až jsem si zašlápl motor a skončil šestý. V neděli mi to šlo líp a bez větších zaváhání a hned se to projevilo na časech a hlavně umístění.“

Pořadí v Kopidle:

E1 – 1. Kuklík

2. Markvart

3. M. Gottvald

E3 – 1. Toman

2. Horák

3. Z. Gottvald

O víkendu 7.-8.4. se oba bratři zúčastní druhého závodu M ČR v cross-country, který se koná v Bílině.

foto: VERVA racing