MČR motoskijöring Olešnice v Orlických horách a Letohradě

04.02.2011 17:09

 

Dobrý den, teď o víkendu pojedeme další 2 závody MČR v motoskijöringu "ORION - SHIVA KTM CUP 2011". V sobotu 5. 2. 2011 se koná 4. závod MČR v Olešnici v Orlických horách (náhrada za závod v Litomyšli, kde není dostatek sněhu) a v neděli 6. 2. 2011 5. závod v Letohradě.

Závod v Olešnici byl původně plánován na 22. 1., ale pro špatné sněhové podmínky musel být odvolán. Mám zprávu od obou pořadatelů, že se tratě připravují tak, aby se mohly odjet zajímavé závody.

Podle slov Moniky Jelenové - ředitelky závodu v Olešnici, se jedou závody na známé trati v areálu TJ Start. Trať je delší, jezdecky i divácky zajímavá. I nedělní závod se podle ředitele Jiřího Kapalčíka poctivě připravuje. Pojede se na rychlé trati v areálu u místního koupaliště. Diváci se tak mohou těšit na další zajímavé závody.

Seriál vedou prozatím suverénně Sládek s Čížkem, kteří 3x vyhráli a mají na svém kontě plný počet 60 bodů. Za nimi jsou překvapivě mladí jezdci Motocross teamu Žamberk Kubíček s Hovadem (43 bodů) a loňští mistři bratři Šrolerové s 36 body. Motoskijöringové závody jsou velmi vyrovnané. Závody může vyhrát každý, kdo se sítem kvalifikačních jízd probojuje do hlavního finále "A".

Josef Vašíček