Mez. MČR v Motoskijöringu jde do finále

15.02.2012 18:28
Vážení přátelé. O tomto víkendu se uzavře 7. a 8. závodem seriál Mezinárodního mistrovství ČR v motoskijöringu „ORION – SHIVA KTM Cup 2012". Mám informace od obou pořadatelů, kteří pilně připravují své tratě.

7. závod se pojede v sobotu 18.2.2012 v Nekoři nedaleko Žamberka. Mistrovský závod se zde minulosti jel několikrát. Letos ho pořádá společně s místními pořadateli AMK Letohrad. Důvod je jeden jediný, na tradiční letohradské trati u koupaliště nejsou dostatečné sněhové podmínky. V Nekoři se pojedou určitě atraktivní závody. Kromě seriálu MMČR si zde v rámci doplňkového programu budou moci zajezdit i další závodníci mimo seriál MMČR. A pokud vím, chystá se jich do Nekoře dost.

Vyvrcholením letošní sezóny bude poslední závod na rychlé trati „U hradu" v Dobřanech v Orlických horách. I zde si budou moci zajezdit nejen jezdci z MMČR, ale i další jezdci v rámci doplňkového programu.

Pořadatelé obou závodů zvou diváky, kteří se mají opravdu na co těšit. Zajišťují pro ně i dostatečné občerstvení. Seriál MMČR je letos velice vyrovnaný. Po závodech, které se jely minulý víkend na jihu Čech, se tabulka mistrovství vyrovnala. Šanci na mistrovský titul mají stále 4 posádky. Na čele seriálu jsou od prvního letošního závodu loňští mistři Sládek s Čížkem, kteří mají na svém kontě 96 bodů. Ale s 91 body jsou na 2. pozici klášterští bratři Šrolerové. Šanci na titul mají i J.Mňuk s Langerem (88 bodů) nebo Mohaupt s Hotovým (83 bodů).

Josef Vašíček

Zdroj: https://www.mx-online.cz/