Mezinárodní mistrovství ČR v cross-country Drmoul 21.-22.4.2012 zhodnotil také team Gottbross

26.04.2012 21:59

Nedaleko Mariánských lázní v pěkném Cross country areálu Cech sv. Víta se uskutečnil třetí závod českého mistrovství v cross-country. Pořadatelé připravili okruh s rychlými i technickými úseky a částí motokrosu, ale vzhledem k jejich možnostem trať mohla být delší s větším množstvím technických a zajímavějších pasáží. Počasí bylo opět chladné a také déšť se přidal hlavně ze soboty na neděli, i v průběhu neděle, kdy se musel posunout start M ČR.

Martin se závodu kvůli obnovení zranění z Bíliny nemohl zúčastnit a tak se v pořadí třídy E1 propadl na průběžné 9.místo.

 

„Po pádu v Bílině jsem se dával dohromady a až těsně před odjezdem na závody jsem byl vyzkoušet motorku i sebe. Bohužel jsem spadl zrovna na rameno pochroumané v Bílině a věděl jsem, že závodit nemůžu. Snad to bude brzy v pořádku a já se budu moct připravovat na další závody.“

Zdeněk ve třídě E3 na TM EN 300 odstartoval do závodu jako první. Do tankování nemohl chytit správný rytmus, ale potom se dostal do tempa a dokončil na třetím místě ve třídě a čtvrtém absolutně. V neděli na blátivé trati opět odjel jako první a šlo mu to již od začátku líp, tak i díky potížím Lišky se v cíly mohl radovat z druhého místa ve třídě i absolutně.

„Díky výborným startům se mi podařilo zajet dobrý závod, i když v sobotu jsem z trati nebyl moc nadšený a přišel jsem jí na chuť až později. Druhý den to potom bylo ještě lepší.“

 

Pořadí v Drmoulu:

E3

1. Toman

2. Z.Gottvald

3. Liška

V polovině května se jede další závod M ČR v enduru v Bílině a hned další víkend 26.-27.5. jsou Martin a Zdeněk přihlášeni na první závod ME v Itálii.