Mika Ahola končí!

02.01.2012 17:43

Po oznámení že letos pojede v novém týmu JotaGas, se světový šampión Mika AHOLA (SF)  nakonec rozhodl odejít do penze.

Je to velký šampión, který opouští světa Enduro, zde je jeho Tisková zpráva:

"Po 21 letech v Enduro soutěžích, ve věku 37 let přišel jsem k rozhodnutí, po velké sebeanalýze a sebezpytování. Výsledkem bylo, že nemám už dost ambicí pokračovat. Dal jsem všechno, co mám pro tento sport , a on mi dal zpátky víc, než jsem si mohl mít kdy představit, když jsem začal závodit. Nejprve jsem vyhrál vše v mé vlasti, Finsku a stal se nejrychlejším jezdcem na  sněhu na světě. Pak jsem v mistrovství světa pro různé italské týmy a pak navzdory všemu jsem začal vítězné za světovými tituly ve věku kdy už všichni nejvíce mluvili o důchodu. To byla parádní jízda: 5x po sobě jdoucích světové tituly ve všech třech kategoriích a poslední jsem získal jako nejstarší šampion historie! S tímto novým světovým titulem za rok 2011 cítím se zcela spokojen se svými výkony v tomto sportu. Můžete přidat se také 3x celková vítězství , i když FIM nezaregistrovala celkové tituly od roku 2004. Byl jsem také 3x nejrychlejším jezdcem celkově na I.S.D.E. a 7x jsem jsem také byl jezdcem vítězného týmu Finska na I.S.D.E..  Co bude dál?, pravděpodobně se uvidíme ve světě automobilů! Nakonec chci poděkovat  všem, kteří mě podpořili během mé závodní kariéry a rozloučit se s jezdci se kterými jsem bojoval!"