Míša svůj boj bohužel prohrál:

12.10.2009 17:00

 

 

Mladý motokrosař Michal Špaček podlehl zraněním z nehody

Osmnáctiletý český motokrosař Michael Špaček, který v sobotu 26. září havaroval při závodu mezinárodního mistrovství republiky družstev v Lokti nad Ohří a vážně se zranil, v noci na pondělí zemřel. Na webových stránkách týmu to oznámil jeho otec Stanislav Špaček.

12. 10. 2009 12:29 - 12. 10. 2009 12:49 Aktualizováno PRAHA

„Všichni, kteří jste si vážili, znali i neznali osobně Míšu Špačka, musíme vám bohužel sdělit, že náš Míša 12. října ráno po druhé hodině podlehl v plzeňské fakultní nemocnici následkům úrazu,“ uvedl otec v prohlášení. Připomněl i úspěchy nadějného jezdce, který se v roce 2007 stal juniorským mistrem Evropem ve třídě MX2 a sbíral i další ocenění.

Špaček havaroval v Lokti nad Ohří na jednom z posledních skoků, kdy se náhle zastavil motor jeho stroje a následoval pád, po němž jej těžký motocykl navíc zasáhl do hlavy. Po úspěšném oživení přímo na místě byl letecky transportován do nemocnice.

Na začátku minulého týdne se Špačkův stav lehce zlepšil, ale poté přišlo další zhoršení zejména kvůli infekci, která se objevila v dutině hrudní. „Naděje každým dnem ubývalo a nebylo jí moc,“ poznamenal otec závodníka. „V neděli mu začalo slábnout srdce a v noci zemřel,“ doplnil.

Michael Špaček se narodil 28. března 1991 ve francouzském Montélimaru, trénoval ho a k úspěchům jej vedl otec, maminka pracovala jako jeho manažerka. Poprvé osedlal motocykl ve čtyřech letech, první závod absolvoval v sedmi, prvního světového šampionátu se zúčastnil před čtyřmi lety.

Diskusní téma: Míše svůj boj bohužel prohrál:

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek