Mistrovství světa MX bude opravdu světové

06.08.2010 16:58

Mistrovství světa bude opravdu světové

 

V pátek se v Lomelu před GP Belgie sešel G.Luoongo za Youthstream (promotér) s W.Srbem za FIM (předeseda motokrosové komise) a zástupci týmů, resp. ty nejsilnější týmy řekněme třeba i fabrické. Konkrétně tak Michele Rinaldi - Yamaha Monster Energy Motocross, François Lemariey - Kawasaki Racing, Stefan Everts – Red Bull KTM Factory Racing, Lorenzo Resta - Honda Racing MX, Davide Borghesi - Aprilia Racing, Patrick Heydens - TM Racing Factory, Sylvain Geboers – Rockstar Teka Suzuki World MX1, Roger Harvey - Honda Europe, Steve Guttridge – Kawasaki Motors Europe, Paul Rowney - Suzuki Europe, Winfried Kerschhaggl – KTM. A na čem se shodli ? Po tom co se začlo mluvit, že příští rok se pojede do Austrálie, Brazílie, Ameriky, Kanady a ještě Asie a to vše proloženo Evropou, aby to nebyla nuda. Ekonomové všech týmů asi padli pod stůl. A protože si někdo uvědomil, že bez týmů, aspoň těch hlavních to asi nepůjde, dopadlo to následovně. Začínat a končit se bude vždy v Evropě. Příští rok se pojede do Ameriky a Brazílie. V roce 2012 se pak přidá další zámořská destinace a další rok poslední čtvrtá. Jestli třetí bude Japonsko a čtvrtá Austrálie to se uvidí.

Další na čem se pánové shodli, že MxoN bude vždy jako poslední závod sezóny. Jak rozumné. A jinak závodů bude 15, jen tak na okraj.

V Lomelu se taky uvařilo, že příští rok se pojede v Británii konkrétně v Matterly Basin. Na pořádání se bude spolupodílet Steve Dixon, který organizoval v roce 2006 MxoN. Tedy asi záruka kvality

 

Zdroj: MX1.cz