MM ČR juniorů v motokrosu Krásná Lípa

05.06.2012 19:00

První červnový víkend se přehoupl juniorský motokrosový šampionát čtvrtým závodem do své poloviny. Závodilo se na přepracované a skvěle upravené trati v Krásné Lípě u Chomutova, která je plná moderních, ale bezpečných prvků jako „proskakováky“, rychlé lavice a odskoky z kopce. Ještě v sobotu ráno na hlinito kamenitou trať vyjela těžká technika, která dorovnala vše tak, aby byli všichni závodníci spokojeni.

Na severo-západ Čech přijelo celkem 103 juniorských jezdců, kteří se rozhodli bojovat o cenné body do celkového pořadí. Novinkou čtvrtého závodu byla finanční prémie za holeshot. Záznam televizních kamer tentokrát zajistil Roman Grošek ze studia Hamilton. A určitě je se na co těšit - záznam bude umístěn na www.juniormx.cz .

80 ccm. Nejlépe odpálil Honza Vykutil, kterému patřilo i „pětikilo“ za holeshot. Honza odvodil celý závod na čele a i jako první viděl šachovnicový prapor. Za jeho zády bojovala enkléva cizinců, kteří dojeli v tomto pořadí Sandner, Olszowy, Poláš, Prammer. Ve druhé jízdě exceloval Tomáš Zbíral a za jeho zády opět boj cizinců, tentokrát v pořadí Poláš, Sandner, Šikyňa, Chetnicki.
Závod: Sandner 42 b, Poláš 40 b, Vykutil 39 b, Zbíral 38 b, Šikyňa 33 b.

125 ccm. Velké dvoutakty slibovaly velkolepou bitvu a hon na zatím nejlepšího Vaška Kováře. Skvěle se v kvalifikaci opět ukázal Martin Krč, Jonáš Nedvěd a nová tvář Kryštof Kouble. Obě jízdy byly na stupních vítězů jako přes kopírák. Kovář, Nedvěd, Krč. Za nimi v první jízdě Drdaj a pátý Podmol, tito dva si své pořadí v druhé jízdě vyměnili. Za zmínku stojí nejen skvělý výkon Dušana Drdaje, ale ve druhé jízdě i souboj Nedvěda a Krče. Jonáš Nedvěd si vyjel v první jízdě holeshot, ten druhý pak patřil Kovářovi.
Závod: Kovář 50 b, Nedvěd 44 b, Krč 40 b, Podmol 34 b, Drdaj 34 b.

65 ccm. Vítězství v obou třídách patřilo rakouskému mladíkovi René Hoferovi z Motosportu Chýnov. Za jeho zády se ovšem pořadí míchalo. V první jízdě si pro stříbrné body dojel domácí Radim Kraus, třetí místo Petr Polák, nepopulární brambora Milan Fiala a bodíky za páté místo Alois Vrchlavský. Ve druhé jízdě Kraus upadl v zadní části trati a na druhé místo zaútočil Petr Polák před Danielem Stehlíkem. Čtvrté místo Miloš Martinec a „pětka“ Honza Klimo.
Závod: Hofer 50 b, Polák 42 b, Stehlík 34 b, Klimo 31 b, Martinec 29 b.

MX2. Na krásnolipské trati se moc nedařilo vedoucímu seriálu Romanu Hanouskovi, toho využil Ruda Weschta a stáhl na Romana 10 bodů a mohlo být pro Romana i hůř… Nejlépe sedla trať Lukáši Komprdovi, který ale vítězné body nedostal zadarmo a musel o ně tvrdě bojovat. Skvěle se zde ukázal Martin Finěk, již zmíněný Ruda Weschta, domácí Honza Kučera či polský jezdec Tomek Wysocki. Hanouskovi se nedařili starty a tak musel tahat za plyn co to šlo na lepší výsledek než čtvrté místo v první jízdě a páté v té druhé to však nedalo. Za Komprdou dojel Weschta, Finěk  a pátý Kučera. Ve druhé jízdě si vybral smůlu Ruda Weschta, skvěle odpálil, vyhrál holeshot a dlouho vodil celé startovní pole, pak zaváhal přišel pád a Ruda nakonec uhájil druhé místo, třetí Finěk, Wysocki. Ve druhé rozjížďce byl vyloučen Jan Sixta (č. 125). Důvodem bylo nerespektování žluté vlajky na stanovišti traťových komisařů číslo 12.
Závod: Komprda 50 b, Weschta 44 b, Finěk 40 b, Hanousek 34 b, Wysocki 33 b.

Další závod se jede 14.7. v Netolicích. Kamerový záznam se zpracovává a v následujících dnech bude doplněna i fotogalerie.