MMČR 2011 - LR COSMETIC / ADOS CUP - Tisková informace č.3

04.05.2011 18:30

 Milí přátelé,
v přicházející neděli 8. května odstartuje v Pacově sedmidílný seriál mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu tříd MX2, MX3–OPEN a VETERÁN. Jak jsme oznámili už minulý týden při úvodní tiskové konferenci v Praze, letošní seriál nese oficiální název LR COSMETIC / ADOS CUP.
Dnešní tisková zpráva nabízí aktuální informace o připravované nedělní premiéře v Pacově, městě s bohatou tradicí motokrosových závodů. Tamní kořeny motoristického sportu lze najít už v roce 1904, kdy pacovská schůzka zástupců několika evropských zemí inspirovala ve stejném roce v Paříži založení Mezinárodní federace motocyklových klubů (FICM). Ta v roce 1946 přijala dnes všeobecně známý název Mezinárodní motocyklová federace (FIM).
Děkujeme za propagační spolupráci a těšíme se s Vámi na shledanou v tiskovém středisku motokrosového areálu Pacovský propad.

S přátelským pozdravem

Ing. Jan Juřička
Forsage spol. s.r.o. - organizační koordinátor

Amos Krejčí
mediální spolupráce

_________________________________________________________________________

Pacov opět v plném lesku
Závody v motokrosovém areálu Pacovský propad se staly postupem let tradičním úvodem mezinárodního mistrovství České republiky. V čele kalendáře zůstal Pacov i letos, kdy organizátoři přesunuli zahájení šampionátu z tradičního dubna na květen. „Pacovští jsou zkušenými pořadateli. Trať mají pokaždé perfektně připravenou, navíc divácká atmosféra tam bývá vynikající,“ smeká před pořádajícím Automotoklubem Pacov v AČR ostřílený motokrosař Jiří Čepelák, loňský a předloňský mistr republiky třídy MX3–OPEN. Z valné většiny divácky naprosto přehledná trať Pacovského propadu je dlouhá 1.950 metrů a tvoří ji hlinitý povrch. K pohodlí diváků slouží podchody závodní dráhy i hustá síť stánků s občerstvením. Ještě v letošním roce hodlá město Pacov ve spolupráci s Automotoklubem Pacov vybudovat v motokrosovém areálu rekreační vodní plochu, nové sociální zařízení jezdců i diváků a speciální trať pro děti a mládež. To vše díky rozpočtu zhruba sedmi milionů korun.

Nikdo to nemá daleko
Pohledem motokrosových fanoušků má Pacov ideální strategickou polohu. Dálnicí D1 to mají návštěvníci ze směru Praha či Brno do Pacova stejně daleko (blízko). Areál Pacovský propad se nachází na okraji Pacova, vzdáleném 20 km od Pelhřimova, odkud diváci přijíždějí přes obec Eš.

Startovat bude světový lídr třídy MX3!
Pacovským pořadatelům hlásí účast jezdci z České republiky, Slovenska, Rakouska, Francie, Itálie, Maďarska, Německa a Polska, o start se zajímají i motokrosaři z pobaltských republik. Skvělé zážitky slibuje nejenom v neděli v Pacově třída MX3–OPEN, na jejíž startovní čáře se objeví v sedle stroje Honda současný lídr mistrovství světa MX3 Francouz Milko Potisek. Ten letos obléká dres náchodského týmu UFO racing a podle prognózy jeho manažera Ladislava Exnera, Potisek absolvuje všechny závody letošního českého šampionátu! Z aktuální top desítky mistrovství světa MX3 dorazí do Pacova i Martin Michek a Martin Žerava, navíc LR Cosmetic – ADOS KTM Team potvrdil účast výborného Kornéla Németha. Maďar loni úvodním dílům mezinárodního mistrovství republiky dominoval, poté se však podle smlouvy přesunul k závodům kanadského šampionátu a šance na český titul musel přenechat soupeřům. Letos však bude startovat ve všech závodech šampionátu a chce tak útočit na mistrovský titul. K horkým favoritům nejsledovanější třídy bude patřit i Némethův slovenský týmový kolega Martin Kohút, který loňskou sezónu vinou vleklého zranění vynechal. Další kandidáty na přední stupínky třídy MX3 – OPEN lze hledat především mezi obhájcem titulu Jiřím Čepelákem, Petrem Bartošem, Michalem Kadlečkem, Petrem Masaříkem a Petrem Michalcem. Zajímavostí v Pacově můžer být i start dalšího světového motokrosového esa. V jednání je totiž účast Belgičana Kevina Strijbose jezdícího letos v barvách českého týmu DELTA HANS racing team závody mistrovství světa v prestižní třídě MX1. V sezóně bychom tohoto jezdce mohli na domácích tratích vidět celkem třikrát! V seznamu favoritů třídy MX2 figuruje loni vítězný Francouz Florent Richier, diváci v Pacově však nebudou postrádat ani úřadujícího vicemistra republiky Josefa Kulhavého, Maďara Bence Szvobodu, Marka Sukupa, Slováka Tomáše Šimka a Milana Špičáka. Po definitivním ukončení závodnické kariéry v sezónách 2009 a 2010 nepředstižitelného Miroslava Kučírka, zůstává otevřená situace u třídy VETERÁN, v níž startují jezdci po dosažení věku 40 roků. Předběžné tipy vyslovují nejčastěji jména bývalých motokrosových a enduro reprezentantů Jana Mrázka a Zdeňka Gottvalda.

Tři třídy po dvou jízdách
Každý podnik šampionátu sestává ze dvou jízd tříd MX2 a MX3–OPEN na 30 minut + 2 kola, zatímco jezdci třídy VETERÁN absolvují svoje dvě jízdy na 15 minut + 2 kola. Ve všech třídách budou jezdci na prvních dvaceti místech sklízet body v hodnotách 25, 22, 20, 18, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

Honorované strkanice po startu
Součástí propozicíc mezinárodního mistrovství České republiky nadále zůstávají holeshoty. To znamená, že jezdec, který po startu jako první přetne vyznačenou čáru v první zatáčce, holeshot vyhrává a vyinkasuje bonus 1500 korun. Motokrosař s „nejtvrdšími lokty“ si tak může během dvou jízd své třídy připsat díky vítězným holeshotům sumu 3.000,- Kč.
_________________________________________________________________________

TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ LR COSMETIC / ADOS CUPU
Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu 2011

Neděle 8. května - PACOV - AMK Pacov v AČR
Neděle 5. června - PETROVICE (u Karviné) - AMK Petrovice
Neděle 3. července - HOLICE - AMK Holice v AČR
Neděle 24. července - VRANOV (u Brna) - AČR AMK Zbrojovka Brno
Neděle 28. srpna - KRAMOLÍN - Automoto klub Nepomuk v AČR
Sobota 24. září - JINÍN (u Strakonic) - OFF ROAD KLUB JINÍN v AČR
Sobota 8. října - PŘEROV - AK Přerov – město v AČR

DRUŽSTVA
Neděle 16. října - KAPLICE - AMK v AČR Kaplice


JEDNOTNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM ZÁVODŮ JEDNOTLIVCŮ
17.00 – 21.00 hod. - Administrativní a technická přejímka den před závodem
06.30 – 07.30 hod. - Administrativní a technická přejímka v den závodu

Dále v den závodu:
08.00 – 09.25 hod. - Volný trénink všech tříd
10.00 – 12.00 hod. - Kvalifikační trénink všech tříd
09.00 – 18.30 hod. - Provoz tiskového střediska včetně akreditací
12.40 – 13.00 hod. - Slavnostní zahájení závodu s představením jezdců
13.00 – 15.00 hod. - 1. jízdy tříd VETERÁN, MX2, MX3–OPEN
15.30 – 17.40 hod. - 2. jízdy tříd VETERÁN, MX2, MX3–OPEN

Vyhlášení celkových vítězů:
15.55 – 16.05 hod. - Třída VETERÁN
16.50 – 17.00 hod. - Třída MX2
17.45 – 17.55 hod. - Třída MX3–OPEN


FORSAGE Brno spol. s r.o.
ORGANIZAČNÍ KOORDINÁTOR MM ČR MOTOKROS 2011