MMČR 2011 - LR COSMETIC / ADOS CUP - Tisková informace č.9

11.10.2011 18:43

 
Milí přátelé,
nadcházející SOBOTA 15. října 2011 zkompletuje definitivní seznam vítězů letošního mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu tříd MX2, MX3–OPEN a Veterán. O mistrech republiky rozhodne finálový podnik seriálu v hanáckém Přerově na trati populární Přerovské rokle. Stejně jako v minulých dvou letech se pořadatelské taktovky závodu chopí zkušení členové v motoristické branži osvědčeného AK PŘEROV – město v AČR. Letošní mezinárodní mistrovství České republiky jednotlivců i družstev zajišťují v roli titulárního generálního partnera společnosti LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS a LR COSMETIC ADOS, úkoly organizačního koordinátora seriálu nese na svých bedrech brněnská společnost FORSAGE. Šampionát nese oficiální název LR COSMETIC/ADOS CUP.

S přátelským pozdravem

Ing. Jan Juřička
Forsage spol. s.r.o. - organizační koordinátor

Amos Krejčí
mediální spolupráce

_________________________________________________________________________


Kudy do Přerovské rokle
Z Přerova pojedete do místní části Předmostí, vzdálené od centra města zhruba 3 km, poté pokračujete ve směru Čekyně. Příjezd k závodišti Přerovská rokle bude označen informačními tabulemi.

Začalo to před 85 roky...
Motoristický sport patří k přerovské oblasti Hané stejně nerozlučně jako tamní bohatě zdobené lidové kroje. Anály letos připomínají téměř zapomenuté 85. výročí prvního počinu, v podobě motocyklového závodu do vrchu, uspořádaném tehdejším Motoklubem Přerov na silnici z Přerova do Čekyně, tedy poblíž dnešní Přerovské rokle. Poválečné aktivity odstartovala Jízda zdatnosti terénem, brzy poté už přišla ke slovu motokrosová klání na původní verzi tratě v Přerovské rokli. Náročná trať, pořadatelská kvalita a mezi fanoušky narůstající popularita posunula začátkem šedesátých let přerovský závod do kalendáře mistrovství světa třídy 500 ccm. Světovou premiéru v Přerově v roce 1961 vyhrál před padesátitisícovou diváckou kulisou švédský motokrosař Bill Nilsson na stroji Husqvarna. Publikum potěšily i výborné výkony Miloslava Součka, Josefa Hřebečka a Ervína Krajčoviče na divišovských motocyklech Eso. Po následujícíh triumfech Nilssonových krajanů Gunnara Johanssona (Lito) a Rolfa Tibblina (Husqvarna), vyhrál v Přerově první nešvédský jezdec až v roce 1966 zásluhou Paula Friedrichse. Východoněmecký závodník v sedle strakonického továrního stroje ČZ nenašel v Přerovské rokli přemožitele ani v sezónách 1967, 1968 a 1969. Léta 1972 a 1974 nachystala Přerovu vítěznou éru finského jezdce Heikki Mikkoly (Husqvarna), bohužel však i začátek konce tamních světových motokrosů. V roce 1969 vešel Přerov do dějin tuzemského motoristického sportu prvním autokrosovým závodem u nás, který se konal v tzv. Údolí mamutů. Tato automobilová disciplína postupně v Přerově pevně zakotvila a po přesunu do totálně přebudovaného areálu Přerovské rokle přivádí na Hanou podniky mistrovství Evropy. Významný motokros se do Přerova vrátil až předloni díky českému mezinárodnímu šampionátu. Loni byla Přerovská rokle dějištěm mistrovství republiky družstev, tuto sobotu má čest hostit finálové vyvrcholení mezinárodního mistrovství České republiky jednotlivců.

Do Přerova míří jezdci šesti zemí
Přerovská rokle očekává start zhruba stovky motokrosařů z České republiky, Slovenska, Francie, Maďarska, Rakouska a Itálie, eventuálně i z Polska. Tak jako v předcházejících závodech letošního šampionátu uvidí i diváci v Přerově celkem šest závodů (jízd), kterým budou předcházet dopolední volné a kvalifikační tréninky. Jezdci tříd MX2 a MX3–OPEN spořádají v Přerově porci vždy ve dvou ostrých jízdách na 30 minut + 2 kola, třída Veterán (startují jezdci po dovršení věku 40 let) pojede dvakrát 15 minut + 2 kola. V každé z celkově šesti jízd budou jezdci na prvních dvaceti pozicích v cíli inkasovat podle přesně stanoveného klíče mistrovské body. Naposledy v letošním českém šampionátu vzruší publikum takzvaný holeshot. Ten vyhrává jezdec, který po startu každé jízdy jako první přetne vyznačenou bílou čáru. Vítěz každého holeshotu získává finanční prémii 1.500 korun.

Opět s patronací slavných jmen
Sérii čestných patronátů motokrosařů zvučné minulosti nad letošními podniky mezinárodního mistrovství České republiky nepřeruší ani závěrečný díl v Přerově. Tam se v roli patronů jednotlivých tříd představí bývalí motokrosaři světového renomé Miroslav Halm (VETERÁN) a Jiří Stodůlka (MX3-OPEN), ceny bude předávat i Miroslav Hanáček (MX2), mistr republiky třídy 500 ccm z let 1980 – 1981.


Třída MX2
Ještě pět kandidátů na titul!

Takové drama, jaké čeká Přerov v závodě třídy MX2, nezažila vrcholná domácí motokrosová scéna několik let. Do boje o titul může promluvit ještě pět (!) jezdců – Marek Sukup, Josef Kulhavý, Florent Richier, Tomáš Šimko a Milan Špičák. Byť šance posledních dvou jmenovaných se vznášejí spíše ve sféře teorie, v motokrosu není vůbec nic nemožného. Přesvědčil se o tom nedávno v Jiníně coby obhájce loňského titulu Francouz Richier, když po vítězství v první jízdě už už sahal po převzetí žezla průběžného lídra. Jenže ve druhé jízdě problémy s řadící pákou odsunuly francouzského jezdce až na třináctou pozici a o změnu v čele šampionátu se nakonec postaral Richierův mladší týmový kolega Marek Sukup. Dosavadní lídr Josef Kulhavý klesl na druhý stupínek, nicméně na Sukupa ztrácí pouhé čtyři body. Třetí Richier má na vedoucí pozici patnáctibodové manko, konta čtvrtého Slováka Šimka a pátého Špičáka jsou chudší o třicet resp. čtyřiatřicet bodů. Zde je na místě připomenout, že pokud se někomu podaří v sobotním Přerově vítězné double, jeho bodový účet rázem zbohatne o 50 bodů. A takový příděl už dokáže konečným pořadím šampionátu pěkně zamíchat!

A co před Přerovem říkají největší favorité?
Lídr Marek SUKUP:
„Přerov bude určitě těžký závod, jezdci z čela tabulky jsou hodně vyrovnaní. Myslím, že rozhodnou dobré starty a štěstí. Kdybych udržel první pozici a stal se mistrem republiky, byl bych nesmírně šťastný.“
Druhý Josef KULHAVÝ: „Na první místo mi chybí čtyři body, což je málo a zároveň i hodně. Přerov je pro mne skoro domácí tratí, budu tam mít velké množství fanoušků, kteří mě poženou dopředu. Budu se jim chtít odvděčit co nejlepším výsledkem.“
Třetí Florent RICHIER: „Doufám ve vítězné double a obhajobu titulu. Sukup a Kulhavý mají určitý bodový náskok, ale udělám všechno pro to, abych zvítězil. Přerovskou trať neznám, jen jsem shlédnul nějaké video na youtube. Trať se zdá být rychlá, takže si myslím, že to bude dobrý závod.“

Osičkovce posílí další Francouz!
Do rozhodujícího přerovského klání třídy MX2 vyrukuje Osička MX Team posílen o dalšího výborného jezdce. Bude jím Francouz Boris Maillard, jehož prvotním úkolem bude nepochybně podpora týmových kolegů Marka Sukupa a Florenta Richiera v boji proti jejich největším soupeřům o mistrovské žezlo - Josefu Kulhavému, Tomáši Šimkovi a Milanu Špičákovi.

Bodový stav před Přerovem: 1. SUKUP Marek (ČR, Osička MX Team, Kawasaki) 232, 2. KULHAVÝ Josef (ČR, KRTZ IV. v AČR, Suzuki) 228, 3. RICHIER Florent (Francie, Osička MX Team, Kawasaki) 217, 4. ŠIMKO Tomáš (Slovensko, LR Cosmetic – ADOS KTM team, KTM) 202, 5. ŠPIČÁK Milan (ČR, Brumla Racing Team, Kawasaki) 198, 6. SZVOBODA Bence (Maďarsko, LR Cosmetic – ADOS KTM team, KTM) 165, 7. JIRÁNEK Miroslav (ČR, MOTOMAN TEAM, Kawasaki) 165, 8. HAAS Václav (ČR, SMS Praha, Kawasaki) 146, 9. KOSMÁK David (ČR, TEAM MAX 2, Yamaha) 133, 10. HANOUSEK Roman (ČR, KRTZ IV., Yamaha) 95.
Zatím bodovalo 52 jezdců z České republiky, Slovenska, Francie, Maďarska, Rakouska, Polska a Švýcarska.Třída MX3–OPEN:
Michek s trojicí pronásledovatelů

Situace v prestižní třídě MX3–OPEN nevyhlíží na první pohled tak spletitě jako v případě „emdvojek“, chladit předem vítězné šampaňské si však nikdo netroufne. Určitě ne ani Martin Michek, který na hanácké bitevní pole přijede s šestatřicetibodovým náskokem na druhého Maďara Kornéla Németha. „Slavit ještě před posledním závodem by mě nenapadlo ani ve snu. Moc dobře vím, jaké zvraty dokáže motokros přinášet,“ nechce se Michek, bronzový z letošního mistrovství světa MX3, nechat vyprovokovat ke ztrátě soustředěnosti. Koneckonců ke střídmému uvažování má docela čerstvé důvody. V Jiníně kdekdo myslel, že Michek právě na domácí jihočeské trati potvrdí svoji vedoucí pozici ziskem titulu, jenže realita byla jiná. V úvodní jízdě doplatil na jinínskou „epidemii“ ulomených řadicích pák a ve druhé jízdě se musel sklonit před Némethem. Ten v první jízdě rovněž ulomil řadičku, ale stihl ještě osmou příčku a celkově tak z Michkova bodového náskoku umazal šestnáct bodů. Na jihu Čech se nakonec poměrně nečekaně smál loňský mistr Jiří Čepelák, který v Jiníně díky součtu výsledků obou jízd zvítězil. Aktuální situace naznačuje tvrdou bitvu přinejmenším o konečný stříbrný stupínek mezi Kornélem Némethem, Jiřím Čepelákem a úřadujícím mistrem Evropy třídy Open Petrem Bartošem, do které může ještě zasáhnout i prostějovský rutiner Martin Žerava. Čtveřici těchto velezkušených motokrosařů dělí před přerovským finále pětadvacet bodů, což není vůbec mnoho. „Pokud bude Martin Michek rozumný, titul by mu utéct neměl. Ale za ním je vše otevřené a já rozhodně nedám nikomu nic zadarmo. Druhé místo v takové konkurenci by bylo skvělé. Rychlá přerovská trať mi sedí a doufám, že mi to tam půjde i teď v sobotu,“ potvrzuje Čepelák svoji bojovou náladu. Třetí příčku dlouho držel v šampionátu Michal Kadleček, jenže nepříjemné zranění, které utrpěl při tréninku po návratu z úspěšné Šestidenní, ho zařadilo na seznam marodů. Kadleček nuceně absentoval v Kramolíně i Jiníně, ale start začátkem října v mistrovství republiky v enduru naznačil i jeho brzký motokrosový návrat.

Bodový stav před Přerovem: 1. MICHEK Martin (ČR, Orion Litomyšl – RS Petrol Team, KTM) 254, 2. NÉMETH Kornél (Maďarsko, LR Cosmetic – ADOS KTM team, KTM) 218, 3. ČEPELÁK Jiří (ČR, Osička MX Team, Yamaha) 214, 4. BARTOŠ Petr (ČR, Orion Litomyšl – RS Petrol Team, KTM) 210, 5. ŽERAVA Martin (ČR, MOTOMAN TEAM, Honda) 193, 6. MICHALEC Petr (ČR, UFO racing team, Honda) 159, 7. KADLEČEK Michal (ČR, KRTZ IV v AČR, Husaberg) 138, 8. STLOUKAL Petr (ČR, TEAM MAX 2, Yamaha) 115, 9. KOHÚT Martin (Slovensko, LR Cosmetic – ADOS KTM Team, KTM) 103, 10. ČADEK David (ČR, REDE SKMP SPEED MOTO TEAM, KTM) 97.
Zatím bodovalo 44 jezdců z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Ukrajiny, Bulharska, Slovinska a Rakouska.Třída Veterán:
Kdo za Mrázkem?

Před čtrnácti dny v jihočeském Jiníně korunoval Jan Mrázek podle očekávání svoji letošní suverenitu mistrovským titulem. Bývalý reprezentant v motokrosu a enduru vyhrál z dosavadních dvanácti absolvovaných jízd plných jedenáct a byť by v Přerově nezískal ani bod, nemůže už být nikým předstižen. V Jiníně poprvé naskočil do letošního českého šampionátu motokrosový exmistr Maďarska Károly Kamrás a ve druhé jízdě se blýskl druhou příčkou za Mrázkem. O medailových postech za Mrázkem se však rozhodne mezi Romanem Skalkou a Zdeňkem Gottvaldem, ryze teoretickou naději na bronzový stupínek má ještě Josef Nesejt. Bez ohledu na současnou bodovou tabulku patří v Přerově k favoritům místní výborný motokrosař Petr Dokoupil. Ten je průběžně až šestý jen proto, že v letošním seriálu zasáhl zatím pouze do poloviny podniků.

Bodový stav před Přerovem: 1. MRÁZEK Jan (ČR, Orion Litomyšl – RS Petrol Team, Suzuki) 297, 2. SKALKA Roman (ČR, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Honda) 222, 3. GOTTVALD Zdeněk (ČR, Gottbros, TM) 189, 4. NESEJT Josef (ČR, SMS Pardubice, Kawasaki) 155, 5. KUDLÁČEK Josef (ČR, SMS Morava, Honda) 153, 6. POTŮČEK Jaroslav (ČR, Motoklub Kříše v AČR, KTM) 1139, 7. ŠTAUD Miroslav (ČR, TEAM MAX 2, Yamaha) 127, 8. DOKOUPIL Petr (ČR, ACCR, Yamaha) 126, 9. HEŘMAN Milan (ČR, Moto Team Excel racing, Honda) 111, 10. BUŘIVAL Miloš (ČR, BC RACING CROSS, Yamaha) 75.
Nad 50 let: 1. Potůček Jaroslav 267, 2. Štaud Miroslav 238, 3. Klanica Bohumil 226, 4. Růžička Bohdan 154, 5. Kahoun Karel 133, 6. Chromý Jan 116, 7. Videcký Karel 106, 8. Kindl Martin 87, 9. Švehla Martin 85, 10. Gherli Fabrizio 74.
Zatím bodovalo 60 jezdců z České republiky, Slovenska, Itálie, Polska a Maďarska.Po závodě slavnostní večer
Celosobotní motokrosařskou dřinu v Přerově odmění příjemný relax na tamním výstavišti. V pavilonu G začne v 19.00 hodin Slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu – LR COSMETIC / ADOS CUP 2011 spojené s hudební produkcí, tancem a družnou zábavou.

Mistři si odvezou motocykly
V rámci večerního slavnostního vyhlášení výsledků v areálu přerovského výstaviště převezme letošní mistr třídy MX2 skútr Yuki Matrix 50, krále třídy MX3–OPEN čeká silniční motocykl Yuki CSR 250 Evo a nositeli mistrovského žezla třídy Veterán předají poromotéři seriálu skútr Yuki 50 Quick. Ceny ve spolupráci s titulárním partnerem seriálu poskytla svitavská společnost Zdeněk Netolický – AMD.


_________________________________________________________________________

TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ LR COSMETIC / ADOS CUPU
Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu 2011

Neděle 8. května - PACOV - AMK Pacov v AČR
Neděle 5. června - PETROVICE (u Karviné) - AMK Petrovice
Neděle 3. července - HOLICE - AMK Holice v AČR
Neděle 24. července - VRANOV (u Brna) - AČR AMK Zbrojovka Brno
Neděle 28. srpna - KRAMOLÍN - Automoto klub Nepomuk v AČR
Sobota 24. září - JINÍN (u Strakonic) - OFF ROAD KLUB JINÍN v AČR
Sobota 15. října - PŘEROV - AK Přerov – město v AČR

DRUŽSTVA
Sobota 22. října - KAPLICE - AMK v AČR Kaplice

_________________________________________________________________________

ČASOVÝ HARMONOGRAM ZÁVODU v Kramolíně
Administrativní a technická přejímka den před závodem 17.00 – 21.00 hod.
Administrativní a technická přejímka v den závodu 06.30 – 07.30 hod.

Dále v den závodu:
08.00 – 09.25 hod. Volný trénink všech tříd
10.00 – 12.00 hod. Kvalifikační trénink všech tříd
09.00 – 18.30 hod. Provoz tiskového střediska včetně akreditací
12.40 – 13.00 hod. Slavnostní zahájení závodu
13.00 – 15.00 hod. 1. jízdy tříd VETERÁN, MX2, MX3–OPEN
15.00 – 15.20 hod. Autogramiáda jezdců
15.30 – 17.40 hod. 2. jízdy tříd VETERÁN, MX2, MX3–OPEN
Vyhlášení vítězů:
Samostatně v rámci Slavnostního vyhlášení výsledků seriálu LR COSMETIC/ADOS CUP 2011 19.00 hod. Výstaviště Přerov, pavilon G

FORSAGE Brno spol. s r.o.
ORGANIZAČNÍ KOORDINÁTOR MM ČR MOTOKROS 2011