Motocyklista David Pabiška letos na Dakaru vylepšil své maximum

18.01.2010 20:13

 

David Pabiška na trati Rallye Dakar 2010.

David Pabiška na trati Rallye Dakar 2010.
foto: KM Racing

Šestadvacátým místem David Pabiška výrazně překonal své nejlepší umístění na Rallye Dakar. Bývalý endurový reprezentant se tak zároveň stal nejlepším českým motocyklistou na startu slavné soutěže, která se podruhé za sebou konala v Jižní Americe.

18. 1. 2010 15:40 BUENOS AIRES

"S výsledek jsem spokojený, ale stálo mě to hodně sil," řekl spolupracovníkovi ČTK Pabiška, jehož dřívější dakarské maximum bylo 42. pozice.

Nebýt krizové třetí etapy, mohl být jezdec stáje KM Racing ještě o nějaký stupínek výš. "Nefungovaly mi benzinové pumpy, to mě fyzicky vysálo. Motorka mi nešla nastartovat, musel jsem hodně šlapat a byl jsem zralý na odjezd domů," přiznal pětatřicetiletý Pabiška. "Třeba bych mohl nakouknout do dvacítky, ale to, co jsem letos předvedl, vidím asi jako svou hranici. Je to v první řadě ve mně. Když je někdo špičkový jezdec, mívá obvykle i větší štěstí než ten, co jede na chvostu," uvedl liberecký závodník.

Absolutní jezdecká špička vytrvalostních soutěží je na tom podle motocyklisty sedlajícího stroj KTM lépe hlavně v tom, že startuje v podobných soutěžích, jako je Dakar, celý rok. "Elita může víc makat, je tím pádem vyježděnější. My jsme proti nim amatéři. A pokud se probojujeme někam do jejich blízkosti, tak je to obrovský úspěch," řekl Pabiška.

Náročné duny a vyčerpávající horko

Podle jeho mínění letošní Dakar překonal svou náročností loňskou jihoamerickou premiéru. "Skoro nic se proti předešlému ročníku nezkracovalo. Nejnáročnější pro mě byla chilská poušť Atacama. Hlavně duny mi dávaly zabrat a pak nás ničilo vyčerpávající horko," pojmenoval největší trable účastníků 32. ročníku vytrvalostní soutěže.

Dakar prý není jen polykání stovek kilometrů a kilogramů prachu. "Tahle soutěž maluje i spoustu příběhů. Najdou se takové kuriózní příhody, jako že jsem málem trefil krávu, ale dobrou náladu si děláme hlavně my motorkáři mezi sebou. Už od rána při snídani je dobrá nálada," usmíval se Pabiška.

Za své výborné umístění prý vděčí hlavně semknutosti a obětavosti týmu KM Racing. "Nebýt mechaniků a rad od kolegů, tak bych určitě nedosáhl tak vysoko. Mám tu výhodu, že jsou v týmu takové osobnosti jako Josef Kalina. Dokážeme si v klidu sednout a všechny problémy vysvětlit. Ta síla je opravdu cítit. Když Josef Macháček nemohl kvůli zranění ramena pokračovat se čtyřkolkou, tak vlastně posílil mechanický tým a přiložil ruku k dílu, a to bylo hodně znát," pochvaloval si otec dvou malých dětí.