Motocyklisté stojí za ministrem školství

03.11.2011 05:26

Logotyp MŠMT CZ1

Praha, 1. listopadu 2011 – Čeští jezdci, pořadatelé a ředitelé motocyklových závodů dnes přišli za ministrem školství Josefem Dobešem. Vyjádřili mu podporu při prosazování změn v českém motocyklovém sportu.

Setkání se účastnilo deset zástupců motorkářské veřejnosti. Kromě Karla Abrahama, prezidenta nového Českého svazu motocyklového sportu (ČSMS), dorazil např. Petr Ondrašík, spolupořadatel plochodrážních závodů na pražské Markétě, motocrossař Ervín Krajčovič, manažer trialových mistrovství republiky Oldřich Wünsch či úspěšný silniční závodník Michal Dokoupil.

Zástupci motorkářů ministrovi popsali špatný stav motosportu a aktuální nečinnost Autoklubu ČR, který dosud toto odvětví řídil. Souhlasili s ministrem, že Autoklub ČR pod vedením pana Ječmínka ztratil důvěru motocyklové veřejnosti a je tedy důvod určit jinou, nezávislou a transparentní národní autoritu – ČSMS.

„Dnešním setkáním s motorkáři jsem si potvrdil svůj správný postup. Autoklub ČR neplnil svou funkci a navíc mám signály o neprůhledném nakládání s dotacemi, které tam MŠMT zasílalo. Jako dobrý hospodář proto do AČR pošlu veřejnosprávní kontrolu i forenzní audit,“ uvedl po jednání Dobeš.

MInistr s motocyklisty

Foto: Odbor vnějších vztahů a komunikace MŠMT

Více k tématu v tiskové zprávě z 26. října 2011.

Renáta Bartková Sodomová
Odbor vnějších vztahů a komunikace
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská 8, 118 12 Praha 1
tel. 725 813 724
e-mail: renata.bartkova@msmt.cz