.Motosport Bozkov - přípravy jsou v plném proudu - rozhovor se Standou Doubkem

23.07.2010 19:02

 Čtvrtek, 22 Červenec 2010 13:31 Markéta

 

1. Jak probíhají přípravy na letošní závod seriálu MG SPORT UFO KTM ENDURO CC 2010?  

Jsme zhruba uprostřed , čekáme ještě na schválení několika pozemků , abychom mohli definitivně určit profil trati. To bychom chtěli zvládnout do pátku a o víkendu začít s čištěním a prořezáváním. Uvidíme jestli se Milanu Kurfiřtovi podaří najít nějaké nové pasáže a podle toho se také určí směr , kterým se letos pojede. Trať vždy také určuje počasí , takže doufáme , že v den závodů nebude úplné sucho , aby se moc neprášilo.

2. Co nového letos chystáte? 
Při letošním závodě plánujeme společně s Alešem Vondrákem zorganizovat prezentaci nových modelů KTM 2011 s možností stroje i vyzkoušet , vše je zatím v jednání s Rakouskou stranou , ale pokud se dohodneme , tak do časového harmonogramu toto zpestření jistě zahrneme. Novinky, co se týká trati Milan Kurfiřt vždy tají , takže jestli nějaké jsou já o nich zatím nevím? Chtěli bychom co nejlépe zvládnout nájíždění závodníků a parkování v depu . Zrychlit přihlašování do závodu a to už tím , že jako v Košťálově budeme připravení už v pátek , posílíme personál u stolků a samozřejmě si slibujeme i připravenost závodníků , kteří mají možnost si přihlášky vytisknout a již vyplněné jenom odevzdat , a tím vše také urychlit
3. Kudy povede trať pro  závod dětí a jak bude náročná?
Trať dětského závodu plánujeme naznačit takovou jakou se dohodne Jury našeho motosportu a to hlavně se zastoupením rodičů. My nerodičové máme na věci mnohdy jiný názor a proto se o tom bude jistě živě diskutovat. Kdo závody připravuje ví , že dětská trať musí splňovat spoustu věcí , tak aby vyhovovala všem , hlavně dospělým , kteří někdy nešetří kritikou . Jinak samozřejmě takovou , aby byla bezpečná , atraktivní a hlavně sjízdná pro všechny typy strojů, na kterých se děti závodů účastní.
4. Poradíte divákům kam se mají jít podívat, aby jim neutekla na trati ta nejzajímavější místa a kudy se k nim dostanou?
Je spousta diváků , kteří Bozkovskou trať dokonale znají. Kdo má motorky rád by měl vědět , že po startu , který je vždy atraktivní je dobré navštívit občerstvovací stanici většinou v blízkosti MX trati , dát si klobásu a pivo . Potom se vydat sledovat závod . Myslím , že atraktivních míst se po celé trati najde spousta. Je to každý průjezd remízkem , každá mez , jistě některé skoky na Mx trati , ale divák chce samozřejmě slyšet o těch nejnáročnějších pasážích. Jsou to jistě bahna , která se vytvářejí u silnice na Jesenný , kam je možno dostat se autem a potom výjezd nebo sjezd podle směru jaký určíme v zadní části tratě .  Tato a všechny další části trati jsou dostupná pouze pěšky. Samozřejmě víme , že tento závod přitahuje spoustu diváků na motorkách , nechceme jim to znesnadňovat tím , že se nikam do  trati nedostanou , ale za to chceme ohleduplnost od nich. Skoro každý rok řešíme nějaký zbytečný průjezd obilím nebo loukou .Je přece potřeba používat mozek a nekazit pověst motorkářům , kteří se chovat umějí. Vše samozřejmě záleží také na počasí. Trať v Bozkově je na Semilsku asi nejvyužívanější za posledních patnáct let . Je těžké vymýšlet nějaké další věci , jsme totiž již na každé straně na hranici použitelnosti pozemků . Uvidíme jestli se pustíme do budování nějakých prvků z řady Extrém překážek a nebo jestli se budeme držet klasiky . To vše se bude vyvíjet v nejbližších hodinách.
5.  Jaké jsou plány Motosportu Bozkov pro příští měsíce?
Plány jsou vždy veliké , ale ne vždy se dá vše uskutečnit . Jistě to chápu dobře a dotaz směřuje na účast na šestidenní v Mexiku. Zatím ještě není rozhodnuto a to hlavně proto , že se zvažuje spousta okolností. Vždy , když se Motosport účastnil ISDE bylo to na starém kontinentu , za moře je vše složitější a dražší. Takže hned po finanční otázce následuje pronájem motorek , složení týmu , ubytování jezdců ,kdo by jel jako doprovod , zázemí a potom samozřejmě zprávy o nepokojích , ktreré tuto část Ameriky znepokojují a dokonce se objevily zprávy , že ISDE bude zrušená !? Takže je toho hodně , ale musíme rozhodnout v několika málo dalších dnech. V době kdy pojedeme závod v Bozkově bude již vše rozhodnuto.

Zdroj: https://www.endurocc.cz/

Průběžné výsledkypo prvním závodě: 

https://www.endurocc.cz/Prub_vysl_MGSPORTUFO.htm