ISDE2009 - předstartovní horečka vrcholí

Nazdárek z přímořského letoviska Figueira da Foz. Tým Motosportu Bozkov tráví poslední den před startem horečnými přípravami. Včera večer se úspěšně připojili zbylí členové týmu a teď jsme již kompletní.

Jezdci se po brzkém budíčku vydali obhlídnout dva poseldní testy, endurotest 3/4 dne a záverečný plážový motokros, který se jede každý den. Endurotest se jede nedaleko pláže a je z části na hlíně a z části na písku, Milan to nazval "takovej klasickej československej smeťák". Test je natažen i přes okraj jezírka, tak uvidíme co to udělá, jestli z toho nebude slušný bahínko.

Junioři včera projeli tratě 1/2 dne a dnes najeli 3/4 den. 1/2 den je z větší části po písku, na trati jsou výjezdy i sjezdy, jeden je prej vypečenej a tam bude část našeho mobilního doprovodu čekat jak to zvládnem, jestli nám maj zatlačit, nebo nemaj zatlačit, ale pro jistotu tam budou a možná pomůžou i někomu jinýmu a nebo taky ne. Asi 2O km prvního a druhého dne je po asfaltu, ale ten nám prý přijde vhod. 3/4 den je hezčí, jsou tam pískové cesty, že by se vešly dva traktory vedle sebe, prej plná šest do nejbližší zatáčky, která je hned za několik kilometrů a pak zas to samý do další zatáčky, která je zas někde daleko. Takže to bude takovej trénink na Dakar. 3/4 den vede i do hor nad pobřežím, jsou to kamenité výjezdy a sjezdy koryty nějakého potoka. Junioři se vrátili plni kladných dojmů, tak doufám, že my to budeme vidět stejně.

Po poledni nás navštíil zpřízněný Slovenský tým Haviar KTM team, za který jede i letošní mistr Evropy v enduru Štefan Svitko, my jim budeme tankovat, tak se dohadovali poslední detaily naší spolupráce. Začátkem jejich návštěvy jsme jim samozřejmě nazapoměli poděkovat za výkon jejich fotbalistů, kteří nás podrželi v kvalifikaci na MS ve fotbale.

Kluci z doprovodu se pak vydali najet časovky a jezdci si připravují pneu., nářadí a ostatní cajky. Zbytek šel pokořit vlny Atlantického oceánu. Dnes je teplíčko a bezvětří.

K večeři máme vepřové na kmíně s vrtulema a zase si mlaskáme.

-Had, st. č. 611, startuje 09.37 s nějakým Gustafsonem, ale toho ještě neznáme. Honza, st. č. 711, startuje v 09.42 s Mirkem Kučírkem a Milan, st. č. 511, startuje v 10.13 s Michalem Kadlečkem, tak snad se nebudou motat, vlastně teda my se nebudem motat.

Tak to je zatím vše, zítra nám držte palce, a když zbudou nějaký síly tak sem večer zase něco hodím.

Čau.

-jk-