Organizátoři Rallye Dakar nechali dojet do cíle 11. etapy jen motocykly. Kategorii automobilů a kamionů raději zastavili

17.01.2013 12:30

K projetí obávané erzety v bílých píscích poblíž cílového města Fiambalá se dostali jen motocyklisté. Jedenáctá etapa Rallye Dakar byla pro automobily a kamiony přerušena. Přívalové deště v Andách a následně rozvodněná říční koryta vykonaly své a pořadatelé zastavili účastníky krátce po dosažení prvního kontrolního bodu.

Motocyklista KM Racingu David Pabiška 11. etapu dokončil po problémech ve speciálce na 92. místě a po vzestupu z minulých dnů klesl na celkovou 45. příčku. Jeho kolegové v kamionu Liaz - Vlastimil Vildman, Martin Macík jr. a Jan Bervic se z plánovaných 219 kilometrů na argentinském území daleko nedostali a zrádná dunová pole bílé barvy je netrápila.

 

Organizátoři se nakonec rozhodli započítat výsledky automobilů a kamionů na prvním waypointu, což bylo na 84. kilometru. Vildman tak poklesl ze 14. na 15. pozici, ale na trati řešil i jiné problémy. „Během úvodních kilometrů jsme překonali dvě rozvodněné řeky. Před třetí nás pak zastavili pořadatelé. Pomohli jsme tam vyprostit jednoho čtyřkolkáře, který byl zapadlý tak, že nemohl dopředu ani zpátky,“ popsal situaci řidič .

Potom musel svou liazku obrátit a přes stejné řeky se dostal na silnici a pokračoval do bivaku Fiambale. „Některá auta ani neodstartovala. Pro osobáky byly brody neprůjezdné. Výška hladiny se měnila v několika málo minutách. Viděli jsme, jak jedno auto vjelo do vody a během pár minut ho proud zanesl pískem,“ dodal člen stáje KM Racing.

min

Zdroj: www.kmracing.cz/index.php