Podmol zářil v brněnské show - 7.2. ve 22:20 odvysílá ČT4 záznam

06.02.2011 20:14

 autor: ČT24

Libor Podmol Libor Podmol

Brno - Loňský mistr světa ve freestylu Libor Podmol zářil ve druhém ročníku show akce Freestyle Motocross Race na brněnském výstavišti. Více než třem tisícovkám diváků předvedl ve dvou programových blocích ukázky svého umění. Největší ohlas sklidil jeho tsunami backflip: stojka s motorkou, při níž je jezdec vzhůru nohama. K ozdobám programu patřilo i vystoupení Španěla Carlose Huga Arriazu, jenž předvedl se čtyřkolkou salto vzad.

Chtěl jsem divákům předvést co nejvíce ze svého repertoáru. Umožnily nám to ideální podmínky, neboť jsme nemuseli dávat pozor, abychom náhodou nenarazili do stropu," uvedl Podmol, který se po prosincovém zisku titulu světového šampiona představil českým divákům poprvé. Na rozdíl od loňského roku pořadatelé přemístili akci do pavilonu "B" na brněnském výstavišti, kde je výška stropu 20 metrů

 

Ze tří soutěžních bloků Podmol vyhrál dva: Best Trick o nejlepší skok a Best Run o nejlepší jízdu. Přemožitele našel pouze v kombinovaném závodě freestylu a superkrosu, kde jej ve finále porazil v obou jízdách Němec Kai Haase. Na startu se představilo deset freestylistů ze šesti zemí.

Libor Podmol se strojem Suzuki

 

V soutěži o nejlepší skok se blýskli také Italové Massimo Bianconcini, který rovněž startuje v seriálu mistrovství světa, a Ivan Zucconi. V hodnocení obsadili za Podmolem druhé a třetí místo.

zdroj: ČTK

Převzato z  ČT24 Sport