Pozvánka do Příkrého

24.09.2010 04:40

Tuto sobotu se očekává v Příkrém u Semil hojná účast jezdců i diváků, (nejede se totiž v tomto termínu žádný podobný závod),takže hurá do Příkrého.

Pozvánka do Příkrého - aktualizováno ve čtvrtek večer

 

GPS souřadnice depa:  Loc: 50°38'3.309"N, 15°22'42.324"E,

 
Tuto sobotu 25.září  se seriál MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS COUNTRY 2010 přesouvá do Příkrého, kde je organizátorem poněkud netradičně nikoli motocyklový klub, ale T. J. Sokol Příkrý. A i tady je snad nač se těšit. Klasická endurová trať je stavěná tak, aby si v ní každý jezdec přišel na své a tak  nebudou chybět prudké sjezdy ani výjezdy, rychlostní části, technické úseky, vynecháme však klády a umělé překážky. Rozhodně, což pořadatele příliš netěší po zkušenosti s předchozími díly seriálu ponořenými do bláta, se i v Příkrém jezdci dostanou  s největší pravděpodobností  do přímého kontaktu s bahnem. Ale zatím na trať svítí slunce, vítr pomáhá sušit kritická místa a předpověď počasí je poměrně slibná, tak snad nebudou tyto úseky devastační pro závodníky ani jejich stroje. Na přípravě trati pracují zkušení jezdci napříč různými motoyklovými týmy z okolí, jsou to především Horizont 13,00 a Enduroklub Semily, kteří vědí co mají závodníci rádi a co potěší oko diváka a tak se nikdo nebude nudit. S politováním oznamujeme, že předčasně avizovaná délka tratě se poněkud zkrátila, jednání s některými vlastníky pozemků, které původně slíbili zapůjčit, nedopadla dobře a tak nyní je přibližná délka tratě "pouze " cca 18 km. Snad to někoho neodradí.....  Kontrolní průjezd trati zatím není možný, ale objet kolo potrvá asi 20 minut. A ještě informace pro Vás, kteří jezdíte kolem budoucího depa - ANO, kukuřice stále stojí. A stát bude i nadále - v místním družstvu se totiž rozbil stroj na sekání této plodiny a depo se tedy stěhuje. Ale jen o kousek, najdete to.  Depo bude umístěno jen pár desítek metrů dále směrem k Vysokému, na stejné straně silnice.
V Příkrém se letos poprvé pojede i  závod dětí. Pro zdejší organizátory je to úplná novinka, trať zde povede převážně po poli, kde bude několik přírodních překážek (sjezdy meziček) a děti budou mít šanci si trať již v pátek, případně v sobotu vyzkoušet a seznámit se s ní. Samozřejmostí je zaváděcí kolo před samotným závodem. Trať je už hotová, vyznačená a připravená.

Příkerskou specialitou je vložený závod dvojic. Jedná se o závod, který se nezapočítává do seriálu, ale soutěž dvojic zde má svou tradici a tak i letos pořadatel T. J. Sokol Příkrý nechtěl své stálé příznivce ošidit, stejně tomu bylo i v loňském ročníku. Letos na výslovné přání opomíjených závodnic otevíráme i kategorii dvojice žen, ale zatím žádná z nich nenašla odvahu opravdu se přihlásit. Pořadatelé doufají, že se tak nakonec opravdu stane a uvidíte na trati i odvážné slečny.

Seriál volných závodů má za sebou již díly v Košťálově, Bozkově  a Jilemnici, kde se všude jely dvoudenní závody, do konce seriálu tedy zbývají už jen dva samostatné podniky – Příkrý nyní a na měsíc 23. října vrchol sezony ve Sklenařících. Závodníci, kteří sbírají body do celkového hodnocení tedy už nemají mnoho šancí ovlivnit svůj výsledek. Jak všichni víte, paralelně s průběžným hodnocením seriálu probíhá i soutěž týmů. Zcela jednoznačně zatím vede Motosport Bozkov, který je v seriálu zastoupen velkým množství jezdců, kteří navíc stabilně podávají vynikající výkony. Za všechny jmenujme třeba matadora motocyklového sportu Milan Kurfiřta, Miroslava Hanče nebo bratry Hádkovi, kteří zpravidla ze závodů neodjíždějí bez poháru za vynikající umístění. Na druhém místě v hodnocení týmů je AK Krakonoš Jilemnice, který kromě jiných zdobí Miroslav Škaloud, momentálně nejúspěšnější jezdce seriálu (o první místo se dělí s Janem Kupkou – Motosport Lhotka) a o dva body méně má Jan Nosek, který zatím pokaždé během seriálu vystoupal  na stupně vítězů. Třetí místo patří Motoklubu Vysoké nad Jizerou, jehož nejúspěšnějším jezdcem je Josef Nosek a čtvrté místo obsadil úplný nováček  mezi motocyklovými týmy – Enduroklub Semily. Manažer týmu Jaroslav Bachman může být pyšný na všechny své jezdce, protože jich jezdí a body sbírá jen osm - tedy osm až od Jilemnice, do té doby bylo pouze sedm statečných.  Prvenství v tomto týmu patří Zdeňku Šourkovi. Ale to všechno si přečtete ve statistikách...

Zdroj: https://www.endurocc.cz/