Premiero dia (od Martina Pichla)

12.10.2009 22:03

Primeiro dia

 
zpět na úvodní stranu   Informace o aktualitě tisk aktuality

Po dnech příprav odstartovali dnes o osmé hodině ranní první motocykly na šesti denní pouť. Českou republiku zastupuje juniorská reprezentace a pět klubových teamů. Dnes museli jezdci zdolat celkem se třemi testy a jedním speciálem na závěr. Dva z testů jsou na písku a speciál test je přímo na pláži. Enduro test, pěkný členitý, hliněný a jak jinak zde v Portugalsku i kamenitý. Věina přejezdůak byla po písku a tak s trochou nadsázky si na něj mohli jezdci za dvě kola zvyknout. Dnešní trať nebyla zcela těžká a podle slov Michala Kadlečka to byla oproti světu procházka. Hned v prvním kole však pořadatel vypustil po klubových E1 jeden obtížný výjezd, který „ucpali“ pilotky ženské kategorie, ale byl i nad síly některých klubových jezdců. Na tomto výjezdu ukázal skvělý přehled Jirka Bittner, který přijel do menší zácpy, ale vše bez problému elegantně vyřil.
Ve svě
tové trofeji vládl v malých motocyklech Fin Ero Remes, před Italem Simeone Albergonim a frantíkem Juilanem Ghautierem. Z našich jezdců na tom byl nejlépe Martin Kuklík na dvacátém osmém místě, Milan Engel 35.místo a Jakub Horák třicátý devátý.
„é-dvojkám“ vládl David Knight, který svoji Kawasaki doslova trápí, zelený japonec „kň
í“ jak zraněné zvíře pod nadvládou Knightera. Rodrig Thain ze země galského kohouta zaostal za vítězem něco málo přes osm sekund a pro bronz dojel pilot z chladného severu Juha Salminen. Náš Jirka Bittner při své premiéře 51. místo a dnes se nebude započítávat do součtu teamového času.
E3 a dnes i celkově
absolutní vítěz Christophe Nambotin, Francouz na GAS-GASu jel jako z partesu a zaslouženě vyhrál, následován finským jezdcem Samuli Arem a krajanem Antoine Meem, který jede nezvykle na „velkém“ motocyklu.
V ž
enách ukázala Ludvine Puy kdo bude hrát první housle, vyjela přes dvouminutový náskok před Švédkou Jessicou Jonsson a Američankou Mariou Forsberg.
Naš
i vládli klubům. V nejslabší třídě E1 vhrál sice Fin Lauri Salonen, ale hned za jeho zády přijel Honza Zaremba z Jiřetínského klubu podporovaného Nejlevněípneu.cz. Dvacáté místo vyjel Luboš Klimeš z ENC a za jeho zády Martin Gottvald z Jiřetín – Batex.
V E2, nebo př
esněji C2 vyhrál amík Ryan Powell na Yamaze, tento pilot veškerý problém řil neskutečným plynem … Druhé místo Luca Cherubini před Jacobem Morhedem. Skvělé šesté ísto Vít Kuklík jedoucí za „A“ team Jiřetína. Třináctým místem mu sekundoval novic endura Míra Kučírek. Dvacátý Zdeněk Gottvald z „B“ teamu Jiřetína. Michal Rudolf dovláčel své Sherco na dvacátém sedmém místě. Jiřetínský Batex doplnil na 41.místě Marek Nešpor. Bozkovský Lukáš Hádek 46.místo a spolubojovník Honza Kudrnáč 54. v pořadí.
Mirkovi Harudovi udě
lal radost Michal Kadleček na dvoudobé „téem“ porazil všechny soupeře v E3. Druhý dojel sloveský jezdec Stefan Svitko, třetí David Čadek a bramborovka patřila dalšímu novici Martinu Žeravovi. Haruda RAC Sedlčany tedy první, třetí a čtvrté místo. Bozkovský team má v E3 nejzkušeněího jezdce Milana Kurfiřta a ten dojel na 31.místě, Petr Hušek po závadě dorazil do cíle s třiceti „tvrdými“, které ho posunuly z dvacáté třetí pozice na padesátou druhou.

Fotogalerie ZDE

Výsledky on-line ZDE

foto,text Martin Pichl