Prohlášení Jana Bendy ze dne 19.12.2011

19.12.2011 18:29

Vážení příznivci endura,
dovolte mi, prosím, abych Vás seznámil s některými skutečnostmi ohledně našeho sportovního odvětví.

Zhruba před dvěma týdny jsem se náhodou zúčastnil prvního setkání ČSMS se zástupci jednotlivých motocyklových disciplín v Brně. Zatímco v ostatních sekcích bylo alespoň částečně jasno, za enduro nebyl přítomen nikdo, tedy kromě mě a p. Pavla Polívky z Tábora. Seznámili jsme se se záměry ČSMS a směr, který by měl následovat, se nám líbil. I když se stále nepovažuji za reprezentativní osobu českého endura, v Brně jsem byli jediní, kdo do té doby projevil o enduro zájem a tudíž jsem nabídku p.Abraháma a jeho pověření přijal. V jeho nabídce nejsou vysoké finanční odměny ani jiné podobné výhody, pouze možnost dlouhodobé, těžké a náročné činnosti v oblasti endura. Žádné sliby, žádné pompy, jen nabídka spolupráce, to je vše. V současné době již oslovuji budoucí pořadatele, kluby a osoby kolem endura s prosbou o spolupráci a o pomoc. Nemohu slíbit zatím vůbec nic. Nemám peníze, sponzory, činovníky - nic. V současné době mám přislíben pouze jediný závod na sezonu 2012 a ani nevím jestli se mi povede zvládnout všechny úkoly, které mám. Mohu jen slíbit, že se budu snažit prosadit svou koncepci, kterou po dopracování a konzultaci v brzké době zveřejníme. Mým hlavním úkolem je dosáhnout sjednocení českého endura a nastolit systém v tomto sportu. Osobním cílem je zrealizovat skutečnost, že český jezdec bude opět stát na světových stupních vítězů a česká vlajka, za doprovodu české hymny, bude stoupat na jeho počest. Ještě jsem ani nezačal a již slyším z mnoha stran, že to bude stejné, boj o peníze apod... Možná mají tyto hlasy pravdu, ale vynasnažím se, aby opak byl pravdou. Nikdo za nás nic neudělá a je vše jen v našich rukách.

Nejsem naivní do té míry, abych věřil, že se vše povede a ještě k tomu v brzké době. K realizaci mého záměru budu potřebovat pomoc všech slušných a poctivých lidí, kteří to myslí s naším sportem vážně. Těm také důvěřuji a předem děkuji. Budu nekompromisní k hajzlům, podrazákům, křivákům.

Závěrem bych chtěl poděkovat lidem, kteří se o české enduro starali doposud. Chci věřit, že to dělali podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

S pozdravem Jan Benda
Klatovy

Převzato v plném znění z:  https://www.jbr.cz/

Diskusní téma: Prohlášení Jana Bendy ze dne 19.12.2011

Datum: 23.12.2011

Vložil: Martin

Titulek: Nevím, nevím...

Tak za sebe říkám, že není vždy dobré měnit všechno staré za nové a jako mnozí jiní stojím za p.Pošíkem. Pokud tedy dojde opravdu k odebrání autority AČR, bylo by od p.Abraháma moudré, požádat p-Pošíka, zda by nechtěl i nadále vést tuto sekci motosportu... Toť můj názor.
Enduru zdar.
S pozdravem a přáním hezkých svátků
Martin

Datum: 27.12.2011

Vložil: M. Panuška

Titulek: Re: Nevím, nevím...

Byl první, kdo byl osloven ;-)

Datum: 22.12.2011

Vložil: František

Titulek: jsem se náhodou zúčastnil

Zhruba před dvěma týdny jsem se náhodou zúčastnil prvního setkání ČSM

Datum: 21.12.2011

Vložil: P.Janek

Titulek: sezona 2012

Tak jenom doufám,že se tímto handrkováním nepohřbí to co ještě v našem sportu zůstalo.Rozhodně tedy nejsem pro takto zbrklé a nezodpovědné přehazování autority a budování struktur za pochodu.

Datum: 20.12.2011

Vložil: R.Patrák

Titulek: opravdu bláboly

Náhodou se zúčastnil,zatočí s hajzly a křiváky/kteří to jsou?/děkuje dosavadním lidem kteří se starali doposud. No teda opravdu bláboly na bláboly!

Datum: 20.12.2011

Vložil: Panky

Titulek: Bláboly

Jedu takhle náhodou okolo Brna ..Proboha co je to tu za bláboly?

Datum: 20.12.2011

Vložil: M. Panuška

Titulek: Re: Bláboly

Kde tam, prosím tě, vidíš: "Jedu takhle náhodou okolo Brna"?
Pánové, pomlouvejte, kritizujte, ale se svým jménem a ne pod jakousi přezdívkou a opodstatněně. Anonymně a bezdůvodně to umí každý! ;-)

Datum: 20.12.2011

Vložil: Lubas

Titulek: VVVVVV

Já,mí kamarádi a všichni který znám stojí za Jirkou Pošíkem!!!!!!!

Datum: 20.12.2011

Vložil: body

Titulek: proboha

Svět se zbláznil,pan Benda bude velet endůru????

Přidat nový příspěvek