První den,

13.10.2009 17:13

 

ISDE2009 - 1. den, vedro, prach a písek

Nazdárek, tak nějaké síly zbyly, tak Vám napíšu pář řádků z prvního dne. Všichni jezdci jsme ve zdraví v cíli.

Dnes se vstávalo brzy, doprovod měl budíček v 06.00 hod., jezdci si pospali o trošku déle. Proběhlo nakládání materiálů do časových kontrol a v 08.00 hod. dvě vozidla odjela do časovek. V Kempu zůstal jenom kuchtík Leoš a Zdena Hádková, která nás odvezla na start. Hádek startoval v 09.37 hod., Kudrnáč v 09.42 a Kurfiřt v 10.13 hod.

Po startu následoval přejezd města do první časovky, na přejezd byl čas 16 minut. Za první časovkou následoval pískový ET (enduro test) ten se jel kompletně na písku, já ho jel 07.35 minut. Na druhou časovku byl čas 1.03 hod. Ttahle časovka je jednodušší a nebyl zde žádný těžký úsek. Za druhou časovkou je trať obtížnější, jsou v ní dva výjezdy. První výjezd se za nás jel již jen do jedné poloviny, protože byl komletně ucpaný. Před třetí časovkou, na kterou je přesně 01.00 hod. je enduro test, který je na tvrdu, míchá se hlína s kamením, trvá okolo 07.00 minut. Ze třetí časovky do první je čas 1.01, před jejím koncem je krostest, Lukáš ho jel prý 4 něco. Potom už je do cíle jen písek a písek a udělali se na něm velký rolety. Do časovek jsme měli nějaký čas najeto, ve druhém kole se čas do jednotlivých časových kontrol snižoval vždy o tři minuty. To celé dvě kola a plážový kros test na závěr. Tam jsem prý Kúču trošku zavřel, ale bral to v pohodě. Trať je již hodně rozbitá a v kombinaci s velkým teplem nám rychle docházejí síly, takže zítra to bude zajímavý. Na trati je hodně prachu, místy je to bílá tma, ale to my máme najeto z Řecka.

Po krosu jsme si v 15-ti minutovém servisu vyměnili zadní gumu a provedli celkovou kontrolu motocyklu. Přezutí nám šlo v pohodě, což se nedá říct o všech našich "repre", někteří měli problémy a Čáda jede zítra na starý. Jinak byl problém i na motocyklu Sherko Petra Huška z týmu ENC, tak uvidíme jak to zvládnou.

Jinak je tady velké teplo, na sluníčku se někomu roztekl teploměr a ve stínu prý naměřili 38.

Výsledky ještě neznáme, na ty si budeme muset počkat do zítra. Jinak Vás všichni pozdravují a posíláme Vám trochu tepla.

Mějte se.

Čau.

-jk-