První závod italského mistráku opanoval Ital David Philippaerts

28.02.2011 16:59

 

První závod italského mistráku opanoval Ital David Philippaerts

První kolo Mezinárodního italského mistrovství v motokrosu se dnes odehrálo na trati v Ponte a Egola. Kvalifikaci MX1 ovládl Antonio Cairoli před Stevenem Frossardem a Davidem Philippaertsem.
motocross Ve třídě MX2 zvládl kvaldu nejlépe Jeffrey Herlings před Gutierem Paulinem a Jeremy Van Horebeekem. Z našich se do kvalifikační listiny zapsal Petr Smítka 14. místem a Martin Michek 15. pozicí, které jim zajistily postup do závodu. V poslední šanci se úspěšně poprali o postupové příčky Jiří Čepelák a Michal Kadleček. Kvalifikace tentokrát nepřála Marku Sukupovi, Františku Smolovi a Petru Bartošovi.

První finálová rozjížďka na 25 minut a 2 kola se stala kořistí domácího miláčka a vítěze 28. Starcrossu Davida Philippaertse, jenž si dokonce dokázal poradit s favorizovaným Antoniem Cairolim. Z bronzové příčky se radoval Kevin Strijbos a spolu s ním celý Delta Racing Team. Bramborová medaile zbyla na Tanela Leoka a do TOP 5 se ještě vešel Manuel Monni.

Nejdříve z českých závodníků projel finišem 17. Michal Kadleček. Martin Michek skončil 26., Jiří Čepelák 27. a Petr Smítka 29.

Druhou finálovou jízdu vyhrál Steven Frossard, pro stříbro si dojel Kevin Strijbos a třetí pozici obsadil vítěz první rundy David Philippaerts. Z českých dravců se nejvíce povedla druhá rozjížďka Petrovi Smítkovi (19.), Martinu Michkovi (22.) a Jirkovi Čepelákovi (29.). Michal Kadleček jízdu nedokončil.


Konečné výsledky 1. kola MM Itálie v Ponte a Egola:
1. Davide Philippaerts
2. Steven Frossard
3. Kevin Strijbos
4. Antonio Cairoli
5. Manuel Monni
6. Davide Guarneri
7. Tanel Leok
8. Maximilian Nagl
9. Goncalves Rui
10. Jeffrey Herlings
………………………………
22. Petr Smítka
23. Martin Michek
30. Jiří Čepelák
32. Michal Kadleček

Čtyřdílné Mezinárodní mistrovství Itálie pokračuje 6. března 2011 druhým dílem v italské Faenze.

Zdroje:
https://www.motocrossplanet.com/

https://www.offroadproracing.it/

Převzato z: MOTOLEVEL.com