Region - Racing: Autoklub AČR nadále jedinou sportovní autoritou v ČR

22.02.2012 19:58

22.02.2012 10:41

Pokud se zajímáte o motoristický sport, jistě Vám neutekla informace o dohadech, kdo bude jedinou sportovní autoritou v motocyklovém sportu u nás. Jestli Autoklub České republiky (AČR) nebo Český svaz motocyklového sportu (ČSMS).

Tyto dohady v České republice kolují od podzimu a motoristický svět u nás se rozdělil na dvě poloviny. Někteří zůstali věrni AČR a jiní, pod vidinou něčeho lepšího, se přiklonili k ČSMS. Z mého pohledu laika, ČSMS více řeklo než udělalo. Tyto dvě organizace by tu měli být především pro Vás sportovce, jakož to podpora, ale i záruka spolehlivosti.

Když jsem hledala podklady pro vytvoření motokrosového kalendáře pro rok 2012 na naše stránky, většina seriálů již měla kalendáře zveřejněné. K takto zveřejněnému kalendáři patřilo i MMČR v motokrosu Juniorů. A velmi mě potěšilo, když mi vedení AČR zaslalo upozornění na změny tratí. Nechci někoho urazit, ale kalendář ČSMS je do dnešního dne neúplný a tratě, na kterých by jezdci měli závodit se neustále opakují. A podle názorů jezdců, jsou to tratě nedostačující pro tyto závody.

Abych nechodila kolem horké kaše. Ve čtvrtek se uskutečnilo zasedání FIM. Sešli se zde obě strany, jak AČR, tak ČSMS. FIM jednotlivě obě strany vyslechla a rozhodnutí padlo takové, že obě organizace bude rok sledovat a po té vydá prohlášení. Nadále je tak jedinou sportovní motocyklovou autoritou v České republice Autoklub České republiky.

Dnes se měla konat tisková konference s Karlem Abrahámem starším a ministrem Josefem Dobešem. Byla ale zrušena.Více zde: https://www.region-racing.cz/news/autoklub-acr-nadale-jedinou-sportovni-autoritou/#.T0UxD3zHe5A.facebook