Report o účasti a úspěchu na ISDE 2012 od Zdeňka Gottwalda

17.10.2012 06:17

 

Mezinárodní šestidenní enduro Sachsenring – Německo 24.- 29.9.2012 

 
87.ročník mezinárodní šestidenní motocyklové soutěže se letos konal nedaleko českých hranic v okolí německého Chemnitzu a Zchopau s centrem na okruhu Sachsenring.
Martin a Zdeněk se na začátku roku domluvili s Josefem Kulhavým a v únoru přihlásili klubový tým BATEX CL – Dukla. Výkonný výbor endura však bez vysvětlení náš tým nepřihlásil. O možnosti startu jsme se tak dověděli až tři týdny před startem, kdy to pořadatel na základě předchozí žádosti a intervenci umožnil. V tuto dobu už nikdo s týmu v možnost účasti nevěřil, ale všichni jsme se vrhli do práce a za dva týdny bylo vše zajištěno a odjíždělo se na přejímku.
Organizace šestidenní proběhla s německou pečlivostí bez chyb. Pokazilo to jen nefunkční startovací zařízení při závěrečném motokrosu a snaha na všem vydělat, kdy vstup na každý test, výjezd nebo i internet na Sachsenringu byl zpoplatněn…
Tratě byly dlouhé a lehké, první dva dny s jedním náročnějším výjezdem, třetí a čtvrtý den bylo pěkného a těžšího terénu víc, zato pátý den závodníci skoro usínali při přejezdech po cestách od testu k testu.
Ty však byly všechny velice dobře situované, technické i rychlé, některé až těžké a hlavně dlouhé. Enduro testy měli až 18minut a to v náročném lesním terénu se spoustou koření a kamenů dělalo hodně jezdcům problémy.
Tým jel ve složení:
Martin Gottvald Husqvarna TE 250 14.místo ve třídě C1 startovní číslo 490,
Josef Kulhavý Husqvarna TE 250 5.místo ve třídě C1 startovní číslo 590,
Zdeněk Gottvald TM 300 EN 6.místo ve třídě C3 startovní číslo 690,
a všichni dojeli na zlaté medaile.
Všichni tři závodníci odvedli pro tým maximum, zbytečně neriskovali, i když si každý z nich vybral slabší chvilku. Největší zdržení však nabírali na těžkých enduro testech, kde před nimi startující ženy ucpávaly trať a tím znemožnily průjezd ostatním. Tyto minuty nabrané hlavně ve čtvrtém dni by možná tým posunuly o místo nebo dvě vpřed. V pátém dnu, kdy se testy již neucpávaly, skončil tým pátý a při závěrečném motokrosu na Sachsenringu, kde Josef potvrdil své kvality a vyhrál, dokonce třetí.
Konečné sedmé místo týmu, nejlepší z českých, je v konkurenci osmdesáti týmů z celého světa velmi dobré. A to i přes možnost jen třítýdenní organizaci a zajištění všeho potřebného.
Za to, že vše klapalo na výbornou, patří velké poděkování všem členům týmu, kteří se přímo na místě podíleli na jeho bezproblémovém chodu, našim kolegům ze slovenského týmu Unimarco, se kterými jsme zajišťovali časové kontroly a hlavně všem našim partnerům, bez jejichž rychlé pomoci by jsme tuto šestidenní nemohli absolvovat.

 

  Zdroj gottbros

  F.V.