Report z MM ČR pitbike a ČAM pohár ČR fichtl v Litovli

28.08.2011 10:57

Report z MM ČR pitbike a ČAM pohár ČR fichtl v Litovli

Dnešní sobota se zapsala do historie našich závodů jako rukoničitelská. Supercrossová trať v Litovli totiž patřila k těm nejtěžším, jaké jsme kdy jeli.

Na necelých 700 metrech trati je 20 skoků všech velikostí, takže ruce si během závodu nemají šanci odpočinout a na některé pasáže dlouho hledali účinný recept i nejlepší jezdci. Po zralé úvaze si závodníci při rozpravě dokonce odsouhlasili zkrácení rozjížděk pro fichtly na 20 minut a pro seniorské pitbike na 15 minut. To se nakonec ukázalo jako navýsost rozumné, protože Litovelská trať byla opravdu hodně fyzicky náročná. Na druhou stranu, není nijak zvlášť rychlá, takže i když nějaké držkopády samozřejmě byly, všechno se obešlo bez újmy na zdraví.

Fotky už jsou v galerii, tedy zde. Kompletní výsledky v sekci Pro závodníky/výsledky, tedy zde.

A ještě souhrn „nejdůležitějších“ informací ze závodu v Litovli

 • Kluci z fichtlařských klasiků mají super novou káru, vejdou se do ní všichni i s mustafama
 • Dorazili i tři jezdci ze Slovenska s podpůrným týmem, jehož početnost několikanásobně převyšovala počet závodníků. Před závodem tancovali, zpívali, pařili a pak s Cigim někdy nad ránem vyřešili v mezinárodním konsorciu všechny podstatné problémy motosportu. Ostudu své domovině neudělali a byli i na bedně (viz. níže). V mezičase ještě zlomili kyvku a všechny zvou na závody na Slovensko.
 • Největší potlesk tentokrát sklidil domácí Adam Skopal z juniorů pitbike. Kromě toho, že vyhrál, tak také exceloval největšími skoky. Hned za ním se nejenom v juniorech, ale i ohledně hlasitosti ovací umístil Jakub Paulovič ze Slovenksa. Velký a zasloužený potlesk si užila i Viktorie Lohniská – aktuálně jediná slečna v celém startovním poli.
 • Kraťas má motor vlastní konstrukce a vývoje – to se vezmou díly z několika různých motorů, ty se skamarádí, něco se k tomu ještě přidělá a je z toho malé letadlo. Celé to vytvořil jeho táta a zdá se, že motor funguje excelentně.
 • Poprvé jsme jeli i volný závod pitbike, nicméně i tak účast celkově špatná.
 • Stupně vítězů ve fichtlařských speciálech obsadila rodina Koutských – propasíroval se k nim jenom na druhém místě Jan Brožek.
 • Letos už poněkolikáté se počasí opět vyznamenalo – tedy v tom smyslu, že první dešťové kapky nás zastihly až na cestě domů.

Všem díky za účast a těšíme se 10. září, tentokrát na dalším závodě Stomp Moravia cupu.

Stupně vítězů v Litovli

PITBIKE JUNIOR

 1. (71) Adam Skopal
 2. (51) Jakub Paulovic
 3. (74) Michal Tichý
 4. (54) Ondra Bula
 5. (3) Jan Filip
 6. (96) Ondřej Marek
 7. (6) Jakub Suchánek
 8. (11) Viktorie Lohniská
 9. (1) Michal Urbášek

PITBIKE SENIOR

 1. 165) Zdeněk Kratochvíl
 2. (23) Jiří Cigan
 3. (3) Michal Adámek

VOLNÝ ZÁVOD PITBIKE

 1. (21) Ladislav Faltus
 2. (40) Petr Hromek
 3. (51) Jakub Hořínek

FICHTL SPECIÁL

 1. (61) Petr Koutský
 2. (74) Jan Brožek
 3. (62) Michal Koutský

FICHTL KLASIK

 1. (33) Lukáš Kaller
 2. (22) Petr Beneš
 3. (1) Jakub Kmožčák

https://www.pitbikemoravia.cz/