Tisková informace k úvodním 2 závodům MČR v motoskijöringu „ORION-SHIVA KTM CUP

03.01.2011 17:06

Stejně jako tomu bylo loni, odstartuje desetidílný seriál Mistrovství ČR v motoskijöringu na jihu Čech. Pořadatelem obou závodů je Motosport Chýnov. První závod nadcházejícího seriálu se koná v sobotu 8. ledna v Rodné u Mladé Vožice. Tato trať je položena poměrně vysoko (680 m.n.m.). V neděli 9. ledna se pak pojede na nové trati v Želči u Tábora. Tato lokalita je sice umístěna téměř o 200 metrů níže, ale sněhu je zatím dost i tam. Obě tratě jsou již připraveny.
Vzhledem k nejisté předpovědi počasí na blížící se víkend si pořadatel vyhrazuje právo nejpozději ve čtvrtek rozhodnout o případném odvolání těchto úvodních závodů. Tato informace bude zveřejněna na webu www.motosportchynov.cz nebo je možno kdykoli zavolat na telefon 607846491 (Zadražil).
Na těchto úvodních podnicích se představí také čtyři nejlepší jihočeské posádky. Za pořadatelský tým bude startovat bývalý juniorský reprezentant ČR v enduru Václav Malkus, který plánuje start v celém seriálu. Jeho nový lyžař se jmenuje Josef Hod. Naproti tomu sehranou dvojící bude bratrský tandem Radek a Miroslav Barešovi z Motoclubu Milevsko, loňští vítězové motoskijöringového Jihocupu. Silná bude určitě také dvojice Martin Kočí a Jan Zídek, startující za SMS Kaplice. Představit by se měla i další jihočeská posádka Martin Krch s lyžařem Lubošem Bartůňkem z týmu Setto Racing.
Jihočeští závodníci, kterým doufejme přijde fandit početná divácká kulisa, však budou mít velmi silnou konkurenci, neboť na startu úvodních dvou závodů pochopitelně nemůžou chybět úřadující mistři ČR Patrik a Miroslav Šrolerovi ze Sidemotokrosklubu Klášterec n.O., ani předloňští mistři republiky Josef Sládek s Petrem Čížkem z Dukla Racing. Za Orion Litomyšl RS Petrol se představí zkušený jednapadesátiletý (!) Pavel Kunc s lyžařem Romanem Prossem. Černým koněm šampionátu budou loňští největší skokani seriálu teprve osmnáctiletý František Kubíček s Lukášem Hovadem z Motocross teamu Žamberk. Ti loni nastoupili až do čtvrtého závodu a celkově brali díky stále se lepšícím výsledkům pěknou jedenáctou příčku.

Na startu obou úvodních závodů očekáváme minimálně 20 dvojic.

Zde je ještě kompletní kalendář Mistrovství ČR v motoskijöringu 2011:
08.01. Rodná (u Mladé Vožice)
09.01. Želeč (u Tábora)

15.01. Horní Město (u Rýmařova)
16.01. Rýmařov
22.01. Olešnice v Orlických horách
23.01. Klášterec nad Orlicí
05.02. Litomyšl
06.02. Letohrad
12.02. Studené (u Žamberka)
26.02. Dobřany v Orlických horách

Zvláštní ustanovení závodů v Rodné a v Želči bude včas uveřejněno (po schválení Autoklubem ČR).

Budeme si všichni přát, aby letošní zima byla tomuto krásnému zimnímu sportu stejně tak přívětivá, jako ta uplynulá a těšíme se na viděnou s Vámi na prvních závodech!

Evžen Zadražil
ředitel závodu
www.motosportchynov.cz