Tiskové informace o MČR v motoskijöringu - Rýmařov a Horní Město - výsledky

15.02.2010 17:05

Tisková informace o motoskijöringu - Rýmařov

Závody MČR v motoskijöringu zavítaly po čtyřleté odmlce na Severní Moravu. V pořadí 7. závod se jel 13.2. v Rýmařově, a to v zahradě Hedvy. Pro letošní rok museli z důvodu rekonstrukce areálu trať zkrátit na 470  metrů, ale i tak byla zajímavá. V Rýmařově se mistrovský motoskijöring jel už posedmé.

Do 12 kvalifikačních jízd vyrazilo podle rozpisu celkem 17 jezdců i jejich lyžařů. Tradičně nejdramatičtější byl náročný výjezd vedle parkoviště závodních strojů. Sítem jízd prošli nejlépe bratři Šrolerové, kteří 3x vyhráli a jednou byli na 2. pozici. Určitě překvapením byl přímý postup Jana Zářeckého s Ivanem Morávkem, kterým náročná trať svědčila.

Finále B vyhráli suverénně Mohaupt se Sejkem, i když měli se svoji Hondou technické problémy. Po taktické jízdě nakonec dokázali dojet na 2. pozici a tím i postoupit do finále Rous s Vykoukalem.

01

Vyvrcholením dne bylo hlavní finále „A". Velký závod zajeli bratři Šrolerové. Po celých dlouhých 15 kol byli suverénně na čele. I na 2. pozici se usadili hned po startu Marek s Navrátilem. Na stupně vítězů se dostali i Mencák s Bergerem. Své výborné výsledky z kvalifikace potvrdili i Zářecký s Morávkem. V posledním kole se dostali až na 5. pozici, když dokázali předjet i loňské mistry Sládka s Čížkem, kteří měli technické problémy. O náročnosti tratě svědčí i to, že pouze první 3 jezdci měli plný počet 15 kol.

Své vedení v seriálu si upevnili Marek s Navrátilem, kteří mají 112 bodů. Vítězstvím v Rýmařově se na 2.  pozici dostali bratři Šrolerové s 98 body. O bod méně mají Mencák s Bergerem. Na 4. místo klesli Sládek s Čížkem s 94 body, pátí jsou Kunc s Prossem s 94 body a šestí Mňuk s Langrem s 92 body. Tabulka MČR je tak stále zajímavá a vyrovnaná.

Tisková informace o motoskijöringu - Horní Město

Další den se jel už 8. závod seriálu v Horním Městě. Všichni přítomní byli doslova uchváceni víceúčelovým sportovním areálem, který se zde podařilo vybudovat. Jeho součástí je i trať na motoskijöring o délce 1 okruhu 750 metrů. Technicky náročná trať s tvrdým pokladem a s 10 zatáčkami měla rychlé úseky i úseky technicky náročné. Dovolovala pro diváky atraktivní jízdu, na rozdíl od závodu v Rýmařově se na mnoha místech dalo i dobře předjíždět.

Ve svých 4 kvalifikačních jízdách si vedli nejlépe bratři Šrolerové, kteří získali 2 vítězství i 2 druhá místa. Dařilo se i Mňukovi s Langrem a Sládkovi s Čížkem. Až vítězství v poslední sérii jízd zajistilo přímý postup zkušenému Pavlu Kuncovi. Finále „B" vyhráli stylem start - cíl Hock se Sabotou a poprvé letos postoupili do hlavního finále společně s Romanem Mňukem a Zdeňkem Langrem.

Finálová jízda se v Horním Městě nejlépe povedla Sládkovi s Čížkem. Nejlépe odstartovali a své letošní první vítězství si už nenechali žádným ze svých soupeřů vzít. Za nimi se v prvním kole drželi čtyřnásobní vítězové závodu v Horním Městě Pavel Kunc s Romanem Prossem. Ale zraněné koleno jezdce nedovolovalo dvojici podat svůj obvyklý výkon. Postupně se propadali jezdeckým polem dozadu a nakonec se závodu v 8. okruhu odstoupili.

02

O dramatickou zápletku v průběžném pořadí MČR se postarali Marek s Navrátilem, kteří prozatím vedli šampionát. Jezdili dlouho na 2. pozici. A i když je ohrožovali bratři Šrolerové zdálo se, že Marek s Navrátilem si 2. pozici udrží a upevní si vedoucí postavení v tabulce MČR. Ale když jim zbývala do cíle polovina okruhu, jezdec upadl. Na 2. pozici tak dojeli bratři Šrolerové a na stupně vítězů dokázali vystoupit i dobřanští jezdci Švorc s Marešem.

Před posledními 2 závody vedou MČR stále Marek s Navrátilem, kteří mají na svém kontě 123 bodů. Ale přibližují se k nim bratři Šrolerové se 115 body i Sládek s Čížkem se 114 body. Ve hře o titul jsou i 4. v pořadí Mencák s Bergerem, kteří dosud získali 107 bodů. Kunc s Prossem jsou 5. s 98 body. Čeká nás tak dramatický závěr seriálu.