Tisková informace o motoskijöringu - Olešnice

22.02.2010 16:21

 

 

01Předposlední závod letošního vydařeného seriálu závodů MČR „ORION - SHIVA KTM CUP 2010" se jel tuto sobotu v Olešnici v Orlických horách. Na klasické a 750 m dlouhé trati v okolí sportovního areálu TJ Start Olešnice  se jel divácky velice zajímavý závod. Velkou snahu pořadatelů, kteří připravili pěknou trať podobnou té z loňského roku,  překazilo počasí. Vzhledem k oteplení museli v dopoledním tréninku vypustit nejobtížnější část tratě nad fotbalovým hřištěm.

V úvodních 12 kvalifikačních jízdách se dařilo všem favoritům. Neustálé zlepšování předváděli mladí jezdci Kubíček s Hovadem, kteří dokázali vyhrát i jednu z jízd a postoupit tak přímo do finále. Pořadatelé se snažili zlepšovat sjízdnost tratě jejím neustálým upravováním mezi jízdami. Podobně jako před týdnem si i v Olešnici přímý postup do finále vybojovali i Kunc s Prossem, a to až v poslední své jízdě. Ale nejlépe ze všech si vedli bratři Šrolerové, kteří s přehledem vyhráli 3 jízdy.

V B finále museli své chyby z kvalifikace napravit Mňuk s Langrem. A povedlo se jim to tím nejlepším způsobem - vítězstvím. Spolu s nimi ještě postoupili Lux s Glonkem, pro které to byla letos vůbec první účast ve finále A.

Start 10 nejlepších dvojic ve finále A se povedl Sládkovi s Čížkem. Usadili se na čele jezdeckého pole a první 3 kola to vypadalo, že tak ještě více zdramatizují průběžné pořadí v tabulce MČR. Ale po lehkém pádu se před ně dostali jejich největší konkurenti bratři Šrolerové i Marek s Navrátilem.

Boj těchto momentálně 3 nejlepších posádek seriálu byl velice těsný. Všichni jezdci i jejich lyžaři předváděli vrcholné výkony. Nebylo divu, že se všem ostatním soupeřům dosti vzdálili. Z nejvyššího postavení na stupních vítězů se nakonec radovali Šrolerové, kteří projeli cílem těsně před Markem s Navrátilem a Sládkem s Čížkem. Příjemným překvapením pak bylo v cíli 4. místo Kubíčka s Hovadem, kteří dokonale využili kolize Mňuka se Švorcem a pokračovali tak ve svých zlepšených výkonech.

 

02

 

I když mají bratři Šrolerové na svém kontě nejvíce vyhraných závodů (3), díky vyrovnanějším výkonům jsou stále na čele šampionátu Marek s Navrátilem se 140 body. Šrolerové mají o 5 bodů méně. Na 3. pozici jsou stále loňští mistři Sládek s Čížkem, kteří mají 129 bodů.

Poslední závod v Dobřanech v Orlických horách tak bude opravdovým vyvrcholením MČR. Boj o titul je totiž stále otevřený. Ke svému prvnímu mistrovskému titulu mají nejblíže Marek s Navrátilem, kterým stačí získat i 2. místo. Pokud chtějí bratři Šrolerové k titulům z let 2005 a 2006 přidat titul třetí, musí bezpodmínečně zvítězit a Marek s Navrátilem být 3. V případě, že by oběma posádkám nevyšel poslední závod, mají stále šanci na titul i Sládek s Čížkem. Pokud zima vydrží i do příštího víkendu, diváci se mají opravdu na co těšit. Letošní motoskijöring je natolik vyrovnaný, že se tabulka seriálu může ještě změnit.

 


 

Výsledky 9. závodě Olešnice v Orl. h.

 

1.

ŠROLER Patrik

SIDEMOTOKROSKLUB KLÁŠTEREC

20

2.

MAREK Vítězslav

CERMEN racing team

17

3.

SLÁDEK Josef

Dukla Racing

15

4.

KUBÍČEK František

Motocross team Žamberk klub v AČR

13

5.

MŇUK Josef

MŇUK-MOTOKROS TEAM VYS. MÝTO

11

6.

ŠVORC Josef

AMK v AČR Dobřany v O.H.

10

7.

MENCÁK Jiří

X - Sports racing team

9

8.

LUX Jindřich

SIDEMOTOKROSKLUB KLÁŠTEREC

8

9.

MOHAUPT Lukáš

SMS motokrosu Benátky n.J.

7

10.

KUNC Pavel

ORION RACING TEAM LITOMYŠL

6

 

 FINÁLE - POSLEDNÍ DÍL SERIÁLU TENTO VÝKEND OPĚT V OLEŠNICI.

 

 


 


 

Průběžné výsledky po devíti závodech:

 

Poř.

Posádka

Tým

Body

1.

MAREK Vítězslav

NAVRÁTIL Jakub

CERMEN racing team

140

2.

ŠROLER Patrik

ŠROLER Miroslav

SIDEMOTOKROSKLUB KLÁŠTEREC

135

3.

SLÁDEK Josef

ČÍŽEK Petr

Dukla Racing

129

4.

MENCÁK Jiří

BERGER Jonáš

X - Sports racing team

116

5.

KUNC Pavel

PROSS Roman

ORION RACING TEAM LITOMYŠL

104

6.

ŠVORC Josef

MAREŠ Lukáš

AMK v AČR Dobřany v O.H.

101

7.

MŇUK Josef

LANGER Filip

MŇUK-MOTOKROS TEAM VYS. MÝTO

98

8.

MOHAUPT Lukáš

SEJK Karel

SMS motokrosu Benátky n.J.

65

9.

SKALKA Roman

BŘÍZA Tomáš

SIDEMOTOKROSKLUB KLÁŠTEREC

43

10.

ZÁŘECKÝ Jan

MORÁVEK Ivan

SIDEMOTOKROSKLUB KLÁŠTEREC

38

zdroj: https://www.mx-online.cz/