Tisková zpráva Solarco Czech Enduro Junior Teamu

29.04.2011 16:15

   

 

Kolín 29.4.2011

 Dobrý den,

    Rádi bychom Vás informovali o průběhu prvního bloku závodů M ČR v sezóně 2011. Solarco Czech enduro junior team vstoupil do letošní sezóny 19.března při prvním podniku seriálu M ČR crosscountry v Jiníně. Start do sezóny byl na pěkně připravené trati v motokrosovém areálu. Po předchozích deštích byla trať v některých místech trochu rozbahněná, v ostatních místech se jelo na ideálním podkladu. V rámci podniku se odjeli čtyři samostatně bodované rozjížďky. Našim jezdcům se příliš vstup do sezóny nevydařil a technické problémy Patrika Markvarta a Jakuba Šefra jen dokreslili tento závod. Druhý den vše vylepšil Ondřej Helmich umístěním na třetím místě pořadí juniorů.

 Druhý závod se konal 2.-3.4 v Hradišti u Klatov a jednalo se o první závod M ČR enduro. Závod se uskutečnil za téměř letního počasí na ideálním podkladu v motokrosovém areálu jako endurosprint. Jíž od prvního úseku bylo jasné, že tentokrát budou dresy našeho teamu v popředí. Hlavně Jakub Šefr a Patrik Markvart jeli výborně. Po oba kdy patřili ke špičce. Dobře zajel i nováček v našem teamu Ondřej Helmich. Po prvním je Jakub Šefr druhý v pořadí juniorů za Milanem Engelem, Patrik Markvart třetí v pořadí juniorů a druhý ve třídě E1 a Ondřej Helmich třetí ve třídě E1.

   Poslední závod prvního bloku se konal 9.4. v Kamýku jako druhý závod seriálu M ČR crosscountry. Trať v kopcích nad Litoměřicemi byla velmi rychlá, na tvrdém podkladu s volným kamením. Jeli se dvě samostatně bodované jízdy. Špatné starty odsunuli Patrika Markvarta do hlouby pole a v na prašné a nebezpečné trati bylo po dobrém výsledku. Ondřej Helmich jel dobře a vyhrál třídu E1. Největší rozruch vzbudil Jakub Šefr, který v druhé jízdě odstartoval první a dlouho za sebou držel mnoho seniorů. Ke konci jízdy udělal několik chyb a lehce se propadl. Po nevydařené první jízdě si polepšil na třetí místo mezi juniory.

   

    Dalším závodem pro Solarco Czech enduro bude ve dnech 7.- 8.5. první závod ME v Polských Kielcích. Jakub Šefr a Ondřěj Helmich se nominovali do reprezentačního družstva ČR, Patrik Markvart je náhradníkem.

Děkujeme za podporu všem partnerům teamu a budeme Vás i nadále informovat o průběhu sezóny

S pozdravem Karel Scheder - manažer teamu

 

Jakub Šefr

 

Ondřej Helmich

 

 Patrik Markvart