Východočeský UFO Racing Team má do příští sezony velké ambice

12.12.2010 16:37

 

UFO, Orion a Delta před sezonou 2011

Text: Petr Šour | Foto: uforacing.cz, kevinstrijbos.be
UFO, Orion a Delta před sezonou 2011 
Minule jsme nabídli pár zajímavých motokrosových přestupů ze světa, dnes se zaměříme na české týmy a jezdce. „Dres“ změnil například Martin Michek, velké ambice má do příští sezony východočeský UFO Racing Team.
 

Nebývá příliš zvykem, aby se děním v českém motokrosu zabýval oficiální server
mistrovství světa www.youthstream.com. Jedna z jejich nedávných zpráv ale hovořila o týmu UFO Racing z Bělovsi u Náchoda. Server informuje, že UFO Racing Team z České republiky patří k těm největším týmům v mistrovství světa třídy MX3. Připomíná, že v poslední sezoně dojel jejich jezdec Martin Žerava celkově čtvrtý, přesto dochází v týmu ke změnám. Manažer Ladislav Exner k tomu říká: „Rozhodl jsem se k některým zásadním změnám. Naše smlouva s Martinem Žeravou skončila a v týmu jsem přivítal mladého francouzského jezdce Milka Potiseka jako nového jezdce pro sezonu 2011.”
Potisek, který zanedlouho oslaví své teprve jednadvacáté narozeniny, skončil v MX3 World Championship 2010 pátý, právě za Žeravou, když dokázal vyhrát jednu jízdu v Německu. Bude vůbec prvním zahraničním jezdcem v historii UFO Racing Teamu. Exner je hrdý a šťastný, že se mu podařilo takového jezdce podepsat. „Milko Potisek je mladý a velmi silný jezdec s temperamentním stylem jízdy. Myslím, že do českého šampionátu přinese svěží vítr. Věřím, že bude skvěle reprezentovat barvy našeho týmu v ČR i v mistrovství světa třídy MX3,“ říkáExner na stránkách webu Youthstream. Druhým jezdcem týmu bude mladý Petr Michalec, který si první ostruhy ve světovém šampionátu vyjel už letos. Srdnatě bojoval na tratích s velkými světovými jmény a celkově skončil osmý. Byl tak velmi příjemným překvapením letošní sezony. Nejlépe si dvaadvacetiletý talent vedl v Německu, kde vybojoval dvakrát čtrnáct bodů. Technickou stránku týmu budou mít na starosti Vláďa Borůvka, Martin Borůvka a Libor Michalec a manažer Ladislav Exner jim stoprocentně důvěřuje. „Přeji si pro celý tým nějaký velký úspěch, sezonu bez zranění a motocykly, které nás dovezou do čela mistrovství světa.” Tým pojede na Hondách CRF 450, které už Potisek testoval, a podle jeho slov je s motocyklem velice spokojen. Testoval též nový výfuk DVR.
Dlouho a s napětím se čekalo, kde po odchodu z italské továrny TM zakotví dnes už pravidelný účastník motokrosových mistrovství světa Martin Michek. Jezdec si nakonec plácnul s český týmem Orion Litomyšl– RS Petrol a kromě MČR pojede kompletní seriál světového šampionátu kubatury MX3, kde se bude moci spolehnout i na podporu týmu RSC Corse Italia. Jako první o tom informoval server gtmotocross.cz. K dispozici bude mít  KTM SX 450. Jeho týmový kolega Petr Bartoš má jet kromě republiky i mistrovství Evropy.
Pořádně doširoka se rozkročil i další český motokrosový tým Delta Racing Ervína Krajčoviče. Ten zajistil pro MS MX1 2011 nejen movitého belgického sponzora, ale do sedla Suzuki RMZ 450 získal i světem protřelého pětadvacetiletého Belgičana Kevina Strijbose (horní snímek). Dvojkou bude teprve devatenáctiletý Švéd Tom Söderström, letos ve světě celkově 24. se 47 body. Rodák z Geelu Kevin Strijbos zazářil před třemi roky jako vicemistr světa MX1, pak ale i vinou zranění stagnoval. Loni byl jezdec známý pod přezdívkou The Kid celkově až devatenáctý, když téměř polovinu závodů vynechal, letos vystřídal hned dva týmy a v konečné klasifikaci MX jedniček ho můžeme najít na třinácté pozici se ziskem 201 bodů. Zato v nabitém belgickém mistráku se umístil jako čtvrtý.
 

Zdroj: motorkáři.cz