ISDE2009 - den druhý, první problémy

Čauky všichni, kdo to tady sledujete.

Tak máme za sebou druhý den, všichni jsme ve zdraví v cíli. Trať byla stejná jako včera, ale citelně rozbitější a vyjeté prachové koleje. Testy se rovněž citelně změnily, písku se tady přeházelo mnoho, mnoho kubíků, a je to naházený zrovna tak blbě na hromady za sebe.

Den první dokončil tým Motosport Bozkov na 34. místě z celkového počtu 91 klubových týmů. Vedl jiný Český tým Betong Haruda ve složení Michal Kadleček, Martin Žerava a David Čadek, Jiřetínský klub s Kuklíkem, Kučírkem a Zerembou byl na 4. místě. Lukáš Hádek se ve třídě E2 umístil na 46. místě a Honza Kudrnáč na 54. místě se ztrátou 1:20 minuty na Lukáše, z čechů byl nejlepší Víťa Kuklík na místě šestém, celkový počet jezdců ve třídě E2 byl 118. Milan byl ve třídě E3 na 51. místě.

Dnes startoval Had v 09:26 hod., Honza Kudrnáč v 09:31 hod. a Milan Kurfiřt v čase v 9:51 hod. Motocykly jsme odevzdávali do uzavřeného parkoviště v časech 16:16, 16:21 a Milan v 16:41 hod.

Dnes nám připravil krušné chvíle motocykl Honzy Kudrnáče, když se vyskytl stejný problém jako na motockylu Lukáše Kučery v loňském roce. Do motoru jde olej z převodovky, po pískových testech, kde jde motor stále ve vysokých otáčkách, se dostává olej z převodovky do motoru. Zítra ráno před startem provedeme provizorní opravu a budeme doufat, že to vydrží. Jinak budeme muset provést opravu motoru, to by ale znamenalo, že si musíme vybrat žolíka a následovala by penalizace 2 hodiny a Honza by pokračoval bez nároku na medaili. Tak držte palce.

No a zrovna se vedle mě posadil Had, tak se ho na něco zeptáme.

Lukáši, kolik jsi vypil nejvíce piv na diskotéce v Bozkově?

Asi 7 a nějakou kořalku k tomu.

A teď vážně. Je to tvoje druhá šestidenní, jak ji hodnotíš ve srovnání s tou loňskou v Řecku?

Loni jsem nevěděl do čeho jdu, byl jsem trochu vyplašený, letos je to hlavně na psychiku lepší. Co se týká obtížnosti, tak to hodnotím stejně obtížně, tady jsou možná jednodušší přejezdy, ale obtížnější testy.

Hodně testů je na písku, jak hodnotíš tohle?

Nikdy jsem na písku nejezdil, první zkušenost proběhla až zde na tréninkové trati, stále si na něj zvykám a začínám si to užívat.

Jak ti chutná Leošova kuchyně?

Dnes jsme měli rizoto, zase jsem si pochutnal, bylo to ostatně jako vždy vynikající.

Chceš něco vzkázat domů?

Mějte se všichni pěkně, držte palce a my Vám za to přivezeme trochu tepla. Toho tady máme až až.

Dík za rozhovor a teď už mazej na kutě.

Naši Junioři dnes najeli pátý den, přjeli trochu zklamaní, jou to převážně štěrkové cesty, prý nic složitého.

A ještě tady sedí nás kuchtík Leoš a i pro něj mám pár otázek.

Leoši, kolik jsme letos vezli proviantu?

Dva pytle brambor, pytel cibule, 30 kg masa všeho druhu, klobásky, uzené, těstoviny, rýži a každý mnoho řízků od maminek z domova. Zdejší lidé jsou pohostinní a donesli nám lavor fazolí a salát z chobotnic.

A čím to všechno zapíjíte?

Máme tady dva sudy piva od Kofoly a šest sudů kofoly ze Svijan. Takže každý si může dát co hrdlo ráčí.

Co jsi již uvařil za lahůdky a co nás ještě čeká?

Už jsem udělal nakládanou krkovičku z bramborem, vepřové na pepři s těstovinami, vepřové na kmíně s rýží, rizoto a jako předkrm několik druhů polévek. Ke snídani máme švédské stoly ve formě pomazánek s bagetou. Jinak si každý může vzít co kde najde.

 

Zbývá ti vůbec nějaký volný čas, jak ho trávíš?

Nějaký čas mi zbývá, v tomto čase myju kelímky, peru prádlo. Dnes jsem se byl projet na motocyklu, ale na druhém kruháči pod kempem mi došel benzín. Takže na motocyklu mě již ve Figuera da Foz nepotkáte a kdyby jste něco potřebovali, tak budu s vařečkou v depu.

Díky za rozhovor.

Není zač.

Tak to je pro dnešek vše, mějte se a snad se tady zítra zase setkáme.

Čau.

-jk-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takže to je pro dnešek vše, ty palce nám opravdu držte, budeme to potřebovat.

Mějte se.

Čau.