Zápis z jednání VV Svazu motokrosu v Jiníně 4.12.2010

17.01.2011 18:31

 

Zápis z jednání VV Svazu motokrosu v Jiníně 4.12.2010


Jednání se zúčastnili za VV p. Charvát, p. Strach, p. Froněk st., za AJM J. Čepelák, M. Heřman ml., M. Kadleček

1) Počet závodů
MMČR senior - v současné době je do kalendáře zahrnuto šest termínů + družstva. Snažíme se o více závodů, VV není v zásadě proti, ale musíme učinit následující kroky: 1) najít vhodný termín (kompletní rozpis kalendáře MX 2011 bude uveřejněn) a 2) najít pořadatele.
MMČR junior - zde se zatím o navýšení neuvažuje, protože svou jezdeckou účastí zatím není tento šampionát nijak stabilní a je tu riziko, že by se závody pořádaly pro málo závodníků.

2) Systém a složení tříd
MMČR senior - zůstávají třídy MX2, MX3 a veterán (snažili jsme se o třídu 85, ale bylo nám sděleno p. Strachem, že si to rodičové juniorů nepřejí jezdit na trati s MX2 a MX3 a tímto to tedy pro nás zůstává uzavřené, protože se navíc ani nikdo z jezdců nebo rodičů nikomu ze zástupců AJM neozval). Promotér zatím není znám....... tady ještě doplním
MMČR junior - třída 50 se nebude účastnit MMČR juniorů, ale každé SMS uspořádá jeden závod (celkem tedy 6-7závodů) pro tuto třídu. I nadále bude vypsána jako MMČR. Třída 85 zůstává (zde se uvažuje od roku 2013 pouze o 2T motocyklech), třídy junior MX2 se rozdělí na dvě kategorie - 125 2T a 250 4T, věkové hranice....... tady nevím. Každá kategorie pojede zvlášť. Časový harmonogram MMČR junior zde.
WMX - v případě závodů žen bude systém stejný jako u třídy 50, kdy každé SMS odjede při svém závodu třídu WMX. Zatím bude mít status Poháru, pokud se ženské závody osvědčí účastí, nebude problém vypsat na rok 2012 seriál mistrovství ČR.

3) Závod družstev - zde se řešila otázka, zda má smysl tento závod pořádat, hlavně z hlediska jezdecké účasti, která bohužel klesá. Zde se zaobíráme myšlenkou, zda místo tohoto závodu neuspořádat navíc jeden závod jednotlivců. Prosíme tedy o nějaké příspěvky do diskuze nebo hlasy do ankety. (a tady bych vytvořil anketu: Zúčastním se závodu družstev 2011? ANO - NE). Velmi pravděpodobně by se letos dala poslední šance tomuto závodu a v příštím roce by se jednalo o jeho dalším setrvání.

4) Dopingové kontroly a kontroly obsahu motocyklů - budou prováděny na závodech MMČR senior i junior.

vydáno: 17.1.2011 17:44  |  autor: JS