Zhodnocení roku 2010 a akce na rok 2011 Automotoklubu Police nad Metují

15.01.2011 16:46

Zhodnocení roku 2010 a akce na rok 2011 Tisk E-mail
Přispěl Dasty   
sobota 08. ledna 2011, 15:21

Tak nám to opět uteklo a je tu rok 2011. Všem členům, příznivcům motorismu a ostatním občanům Police nad Metují a okolí přeje Automotoklub Police nad Metují hodně zdraví, lásky a pevných nervů do nového roku.

 

Členové Automotoklubu Police nad Metují v loňském roce opět nijak nezaháleli. První větší akcí v roce 2010 byla výroční členská schůze, která se konala dne 27.2.2010 na sále restaurace v Suchém Dole, na kterou se dostavili jako hosté František a Václav Svobodovi z Meziměstí, kteří povyprávěli o závodech Truck trial a Rally, které absolvovali se svým závodním strojem Tatra. Ve dnech 12.-13.3.2010 proběhl již 32. Ples motoristů, který byl dvoudenní, a opět se konal na chatě Hvězda. Ve dnech 15.-16.5.2010 jsme uspořádali za podpory města Police nad Metují, obce Radvanice a klubu Jestřábích jezdců již podruhé Mistrovství České republiky Cross Country motocyklů v Radvanicích v Čechách, okr. Trutnov. Bohužel nám letos nepřálo počasí, a proto se na startu sešlo o něco méně jezdců než v roce 2009. I přesto byla trať velmi zajímavá a přítomný divák mohl vidět nádherné závody motocyklů. A protože se nám zdálo, že bychom pro zdejší „blázny na motorkách“ mohli ještě nějaký ten závod uspořádat, o víkendu ve dnech 4.-5.9.2010 jsme se opětovně do toho vrhli a připravili závod pod názvem Enduro Cross 2010 a to opět v objektu bývalého dolu Kateřina v Radvanicích v Čechách. Bohužel však před závody intenzivně pršelo a trať byla dost rozmáčená, což bylo znát na účasti závodníků. Můžeme pouze doufat, že rok 2011 bude v tomto ohledu pro nás příznivější.

Dále členové Automotoklubu Police nad Metují vypomohli při pořádání závodů Sudety a to jak při silničních, tak při těch klasických. Vypomohli jsme při Rally show v Hradci Králové a domluvili jsme se s Dobrovolným svazkem obcí Policka, že si pro ně a okolní obce, či případné další zájemce, vezmeme na svá bedra stavění stanu a pódia. Během roku jsme se spojili s RC Klubem Police nad Metují, kteří své umění předvedli o Polické pouti u rybníku za cihelnou, neboli za bývalou Vebou 10 v Polici nad Metují, kde má RC Klub postavenou svoji trať a kde proběhli exhibiční jízdy RC modelů. Současně jsme zde pro zájemce zdarma půjčovali čtyřkolku k okružní jízdě.

Na více akcí již nezbyl čas. Pro dříve narozené členy jsme chtěli uspořádat zájezd, ale toto se nám v roce 2010 bohužel nepodařilo uskutečnit.

A co nás čeká v roce 2011? V sobotu dne 19.2.2011 se uskuteční na sále restaurace v Suchém Dole výroční členská schůze. Na 1.-2.4.2011 je naplánován 33. Ples motoristů, který se bude konat na chatě Hvězda v Hlavňově, po oba dny bude hrát skupina Ledvin Stones. Od Autoklubu České republiky jsme dostali nabídku (jako jedni z mála) k uspořádání Mezinárodního Mistrovství České republiky Cross Country motocyklů, kterých by se měli zúčastnit jak jezdci na motorkách, tak na čtyřkolkách. Závodu se budou moci zúčastnit i jezdci ze Slovenské a Polské republiky. Závod bychom uspořádali v Radvanicích v Čechách, okr. Trutnov. Od Autoklubu České republiky je přislíbena mimo jiné účast České televize a profesionálního fotografa. Předběžný termín závodu je stanoven ve dnech 25.-26.6.2011. Bližší informace budeme postupně zveřejňovat na těchto webových stránkách.