Žlutá a zelená spolu ladí

03.01.2013 13:55
Většina českých posádek pojede Rallye Dakar pod křídly sdružení Bonver Dakar Project.Spojení sil na nadcházející Rallye Dakar ohlásily dva nejsilnější české týmy. „Žlutý“ KM Racing a „zelený“ Czech Dakar Team ještě spolu s „oranžovou“ nizozemskou stájí Dakar Team Holland budou pracovat na společné bázi Bonver Dakar Projectu.
Týmy budou spojeny v otevřené platformě, jejíž chod bude zastřešovat šéf KM Racingu Martin Macík. Vzniká tak největší dakarské společenství, které se bude skládat ze šesti soutěžních kamionů a dvou motocyklů. Do budoucna má smělé plány.
V soutěži kamionů se pod jednotným velením představí Tomáš Vrátný, Martin Kolomý (oba Tatra), Marek Spáčil (Liaz/všichni Czech Dakar Team), Jaroslav Valtr s Vlastimilem Vildmanem (oba Liaz/oba KM Racing) a navíc Nizozemec Marcel Schoo (Tatra/Dakar Team Holland). Poprvé se tak „pod jedou střechou“ objeví české kamiony Liaz a Tatra. Vedle nich pak pojedou motorkáři David Pabiška (KM Racing) s Janem Veselým (oba Yamaha/Czech Dakar Team).
„Jsme pyšní, že se nám povedlo spojit zdánlivě nespojitelné. Cílem je vytvořit největší a nejúspěšnější svazek v Rallye Dakar. To první se podařilo na bázi Bonver Dakar Projectu, to druhé je zatím smělý cíl do budoucna,“ řekl jeden z otců neobvyklého projektu Tomáš Vrátný.

Do pěti let mezi elitou

Rallye Dakar 2013, která startuje v Limě 5. ledna, má být jakýmsi testem tohoto sdružení. Výkonnostní cíle se podle Vrátného dají očekávat v horizontu tří až pěti let, kdy by se některé vozidlo Bonver Dakar Projectu mělo v konečném hodnocení objevit mezi trojicí nejlepších kamionů. Pro blížící se soutěž je metou proniknutí do nejlepší desítky, což se už letos povedlo Martinu Kolomému, který skončil s tatrou jako nejlepší z Čechů sedmý.

Jedním z cílů nového společenství je vývoj a stavba špičkových kamionů, motocyklů, čtyřkolek a bugin. Dále vytvoření nabídky pro domácí a zahraniční zájemce o pronajmutí techniky a poskytování kvalitního know-how a zároveň stát se kvalitním partnerem pro tuzemské i světové reklamní subjekty.

„Uvidíme, jak bude naše sdružení fungovat, ale máme v plánu další rozšíření o jeden nejmenovaný zahraniční tým. Budoucnost se dá těžko předvídat, ale vyloučit se nedá ani úplné sjednocení. Zatím chceme pracovat v otevřené platformě, kde bude určovat týmovou taktiku Martin Macík,“ pokračoval Tomáš Vrátný.

Výhodou projektu je jednak úspora nákladů, ale i vzájemná pomoc na trati. „Když to bude fungovat, můžeme se v kamionech dostat do pozice, v jaké je ruský Kamaz nebo nizozemská stáj de Rooy. Tím si můžeme získat u soupeřů respekt, protože rozdrobené české subjekty nebere nikdo moc vážně. To se teď může změnit. Máme své lídry - Jardu Valtra a Martina Kolomého, my další pojedeme ve druhém sledu,“ dodal Vrátný.


Pětapadesátičlenná sestava

Strojový park Bonver Dakar Project se skládá z šesti závodních kamionů a dvou motorek. Doprovázet je bude sedm asistencí, mechanické a novinářské vozy. Při jihoamerické vytrvalostní soutěži se bude s různými úkoly zabývat úctyhodných pětapadesát lidí.

Zájemci o počínání Bonver Dakar Projectu se mohou na stránkách www.kmracing.cz přihlásit k odběru pravidelných zpráv prostřednictvím newsletterů. Ty budou před soutěží, během ní a krátce po ní obsahovat nejdůležitější zprávy a novinky z Rallye Dakar. V nejbližších dnech se veřejnost může těšit i na kompletně nový vzhled stránek.