Zpráva z prvního letošního závodu CrossCountry, pořádané v Jiníně 17-18.3.2012

20.03.2012 06:16

MOTOKLUB DĚČÍN

pavel.jpg

Na závod jsme vyrazili ve třech (jenom) Já, Petr Staněk za třídu Veterán 2 (nad 50 let), Míra Vondráček E3 a Pavel Hrdinka s licencí C v přeboru ČR.

Počasí snad nemohlo být lepší, a když k tomu přičtu super zázemí které v Jinínském areálu je opravdu perfektní, tak jsme si nemohli úvodní závod přát lepší.

Jeli jsme v sobotu ráno, protože přejímky byli od 10:00 do 12:00, takže časově to nemohlo být lepší.

Po přejímce a kontrole trati jsme se šli připravit na závod, a tam jsem zjistil, že jsem si zapomněl naložit část výstroje, takže díky Mírovi jsem mohl nastoupit, půjčil mi dres, rukavice, moiru nahoru i dolů, brýle, a chrániče na kolena mi zapůjčil Áda Živný


Start do závodu byl po dvanácté hodině, a bylo pěkné teplo. miras-406.jpg

Míra jel závod stylem start cíl, na prvním místě, v cíli byl s velkým náskokem před druhým v pořadí.

Já jsem byl v prvním kole ve sjezdu k cíli sestřelem mimo trať na skalní výklenek, kde jsem musel počkat až všichni projedou a pak jsem se mohl vrátit na trať a začít stíhací jízdu. Do cíle jsem projel jako druhý, ale měl jsem toho plný kecky.

Pavel jel s námi na zkušenou s tím, že chce celí závod dokončit (jelo se na 100 minut) v pořádku, a to se mu také povedlo.

 

mira-bedna-sobota-274.jpg

 

V neděli jsme se probudili opět do překrásného dne, kdy start jsme měli kolem půl jedenácté.

Míra zopakoval závod jako podle kopíráku, odstartoval první, dojel první, a zase se slušným náskokem, fakt mu to jede moc pěkně, když si uvědomím, že trénuje úplně minimálně, protože v práci je od božího rána až do večera. Klobouk dolů.

Já jsem se polepšil, po startu jsem jel první, ale Ital Lavagi mě zase uštval jako veverku a zhruba v polovině závodu jsem podlehl jeho náporu a musel jsem se spokojit opět z druhým místem.pitrs-bedna-sobota.jpg

Pavel opět splnil to co si předsevzal a dojel celí závod v pořádku, ale podle mne nasbíral mnoho zkušeností, které se nejlíp sbírají právě na závodech.

Závěrem musím konstatovat, že se závody opravdu povedli, a ti kdo se nezúčastnili, můžou jen litovat.

Doufám, že za tři neděle to v Bílině bude lepší, co se týče účasti,

 

pitrs-a-mira-567.jpg

Zdraví vás Petr