Zprávy od Martina pichla: Den čtvrtý.

15.10.2009 21:07

Quarto dia

 
zpět na úvodní stranu   Informace o aktualitě tisk aktuality

Čtvrtý den portugalské šestidenní pokračoval po trasách třetího dne. Těžší terén s kamenito-hlinitým podkladem a pískové přejezdy nevyjímaje. Podle předběžných výsledků se naši junioři posunuli na deváté místo, Vázu vedou stále Španělé, před Francií a USA. Soutěž světové trofeje vedou obhájci – Trophy team z Francie, před Italy a Austrálií. Dnes měl smůlu Bjorne Carlsson ze Švédska na cross testu upadl a zarazil si do ruky kolík, který vytyčuje trať, naštěstí si ruku nezlomil, ale poranil si sval. Marcin Frycz oslabil polský trophy team, na cross testu si poranil koleno, stejně jako Jens Pester z německého trophy teamu, ten si po pádu přivodil otřes mozku.
Menší zmatek vneslo do závodu přidání pěti minut v jedné časovce, bohužel se informace nedostala všem a doplatili na to naši dva jezdci juniorského teamu, vše se bude řešit na jury, a výsledek bude znám až večer.
Dnes se vrátil na nejvyšší stupeň v E1 Fin Ero Remes, následován Italem Simone Albergonim a Francouzem Julienem Gauthierem. Z našich dopadl ve třídě nejlépe Martin Kuklík na dvacátém pátém místě a tak jsme ho vyzpovídali několika otázkami: Martine máme za sebou již čtyři dny, dva různé okruhy jak se na to díváš zpětně? MK: „Tak informace od najížďáků byla , že první dva dny budou jednoduché, ale moc tomu tak nebylo. Většina byla po písku a je rozdíl jestli tam projede dvacet lidí nebo čtyřistapadesát. Informace na třetí a čtvrtý den, byly takové, že začíná enduro a musím říct, že byly pravdivé. Dneska jsme si opravdu sáhli na dno, zvlášť jedna časovka měla asi třicetčtyři minut, z toho dvacet jich bylo po pískových dunách, které byly hodně rozbité. Muselo se jet pomaleji a jen tak popotahovat, což hodně vysílí. Pak se přijelo pro změnu na pískovou vložku. A za ní již byla vytoužená časovka na silnici.“ Jak se těšíš na zítra a hlavně na závěrečný motokros v Aguadě kde se jezdí MS? MK: „Tak zítra by to mělo být relativně jednoduché, takže to dojet, dotáhnout motorky do cíle a pak uvidíme. Do Aguady se moc těším, myslím si, že je to jedna z nejhezčích tratí na světě, pěkné velké skoky a hlinito-písčitý povrch takže uvidíme. Doufám, že tam uděláme dobrý výsledek.“ Další naši junioři Milan Engel 35. místo a dnes nejpomalejší Jakub Horák 36.
V E2 jel nejlépe člen francouzského „trofíku“ Rodrig Thain, před domácím Luisem Correiou a Španělem Cristobalem Guerrerem. Náš Jirka Bittner, který měl dnes druhý nejlepší čas dojel 36.
V nejsilnější kubatuře s označením E3 byl nejrychlejší finský tovární jezdec KTM Samuli Aro před Christophe Nambotinem a Antoine Meem z Francie.
Ani dnes se nejlepší pozice ženské kategorie nezměnila, Ludvine Puy z Francie najela na Američanku Mariu Forsberg přes dvě minuty. Na pomyslných stupních je doplnila Australanka Jemma Wilson.
Ke klubovým soutěžím, kde máme nejsilnější pozici. Vedoucí team Haruda RAC Sedlčany si upevnil pozici před druhými Italy. Nejlépe opět zajel Michal Kadleček, který vyhrál třídu C3 a protože to je již počtvrté za sebou musel se vyzpovídat do diktafonu: Michale máme za sebou čtyři dny ISDE z toho jsi první tři vyhrál a dnes ještě nevíme. Jak se ti tady jede? MK: „První dva dny byly v pohodě, včera jsem trochu padl, ale jinak paráda. Na dvoutaktu se mi jede lépe než na čtyřtaktu.“ Kdyby jsi měl vybrat pro příští rok motocykl pro MS, co by jsi zvolil? MK: „Určitě dvoutakt, stoprocentně.“ Jak se ti dneska jelo? MK: „Dneska jsem toho měl plný brejle, šlo to. Jen ten první cross jsem byl takovej slabší, ale jinak to docela šlo. Žádný pád, žádná větší ztráta, Luca (Cherubini) udělal dneska taky pár chyb takže se to porovnalo. Ale stejně na mě udělal asi dvacet vteřin.“ Zatím jste první, ještě nemáme výsledky, myslíš, že Italové zatáhli a zaútočili? MK: „Myslím, že ne, podle toho co jsme počítali tak jsme je asi o minutu natáhli, takže to snad bude v pohodě.“ To by znamenalo, že máte skoro čtyř minutový náskok, takže zítra pojedete s větší pohodou? MK: „No takovou údržbu (smích), ne samozřejmě pojedeme tak abychom to dovezli, neudělat žádnou kravinu v poslední den endura no a pak už je jen kros, tak to bude snad dobrý.“ Jak se těšíš do Aguady? MK: „Těším, jen ten přejezd skoro devadesát kilometrů, to mě děsí. Ale těším se to je jasný.“ Dík. V C3 pak na záda prvního muže dýchal Američan Rory Sullivan, následován Davidem Čadkem. Martin Žerava dnes šestý, Petr Hušek 14.místo a Milan Kurfiřt třicátýdruhý.
V E2 pak dominoval Luca Cherubini, před Jacobem Morhedem a Víťou Kuklíkem z jiřetínského teamu Nejlevnějšípneu. Skvěle zajel i Míra Kučírek, který se vešel svým devátým místem do desítky. Desátý byl další Čech a to Zdeněk Gottvald z jiřetínského Batexu. Devatenáctý dojel Michal Rudolf z ENC, Marek Nešpor třicátý osmý, bozkovský Lukáš Hádek 41.místo a kolega ve zbrani Honza Kudrnáč padesátý.
Další vítězství ve třídě vydřel Honza Zaremba z Nejlevnější pneu, a protože dnes dokonal hattrick tak také rozhovoru neunikl: Honzo máme za sebou čtyři dny, dva si vyhrál, dnešní výsledky ještě nemáme, jak se ti ISDE líbí? JZ: „Tak letos se mi to líbí moc, je to takové zajímavé. Ty první dva dny byly lehké, pak se to ztížilo takže oproti šestidenním, které jsem jel se mi to líbilo.“ Který se ti z těch všech dosavadních testů líbil nejvíc? JZ: „Tak testy se mi líbily, hlavně ty první dny, ty pískové snad jen ta u pláže taková tvrdá, ta byla škaredá, jinak docela v pohodě. Dneska jsem neměl již na ten poslední síly. Vydyndal jsem se na přejezdu v lese, hrozně , fakt hrozně.“ Zbývají poslední dva dny, zítra by měl být okruh lehčí? JZ: „Tak zítra se to snad tak nerozbije, pokud bude tvrdo tak to bude lehčí.“ Jak se těšíš na závěrečný motokros do Aguady? JZ: „Hodně (smích), musím zítra přezout gumy, aby mi to drželo. Těším se tam, fakt, hodně se těším.“ Dík. Za Honzou si to rozdával Gerini a Pohjönen, uspěšnější byl Ital Gerini. Ve třídě pak dojel Martin Gottvald na stejné pozici jako jeho bratr Zdeněk, tedy na desáté příčce. Luboš Klimeš pak sedmnáctý.
Klubovou soutěž tak vede již zmíněný Haruda RAC Sedlčany před Motoclub Italia a Jiřetín – Nejlevnějšípneu. Oproti včerejšku si polepšil druhý jiřetínský klub Batex na desátou pozici Dvacátý první je Motosport Bozkov a o dvě příčky níže ENC.
Cenu KTM club riders vede David Čadek o více než třicet vteřin před Janem Zarembou.
Včera večer jsme vyzpovídali i manažera reprezentace a klubů Jiřetín – Nejlevnějšípneu a Batex Ladislava Michálka:Pane Michálek letošní ISDE je ve své polovině, jak hodnotíte prozatímní průběh?LM: „Tak máme za sebou teprve tři dny, takže jsem s vývojem co se klubové soutěže týká spokojen. Náš prioritní team Jiřetín-Nejlevnějšípneu je na třetím místě, Honza Zaremba již druhý den za sebou vyhrál třídu a v E2, která je nejpočetněji ve startovním poli zastoupena dojel Víťa Kuklík na třetím místě a Míra Kučírek, který nám byl vyčítán jezdí stabilně na osmém místě. Druhý team Batex jede na jedenáctém místě, i přes malý kopanec Marka Nešpora ve včerejším dnu.“A jak si vede juniorský výběr?LM: „Junioři byli včera na osmém místě, a skvěle se rozjel Jirka Bittner, kterého jsme vytáhli z motokrosu. Bohužel dneska padal jeden z nejzkušenějších Milan Engel a propadli jsme se na desáté místo. Slovenský a australský výběr jel bez větších chyb, takže nás přeskočil, ale závody končí až šestým dnem při závěrečném motokrosu.“Jak vidíte šance našich teamů?LM: „To vše je předčasné, jsou před námi ještě tři dny těžkého závodění, určitě uděláme rozbor s jezdci tak jako každý den, ale závody opravdu končí až sobotním motokrosem.“

Fotogalerie ZDE .
Výsledky on-line ZDE.

text a foto Martin Pichl